+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
HABERLER

Belediye Başkanımız Sayın Doktor Süleyman ESER
30 Mart'ta yapılan yerel yönetim seçimlerinde aday olarak Darende Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Başkanımız Dr. Süleyman Eser görevine başlamıştır. »
Şampiyon güreşçi ödüllendirildi
Batman’da düzenlenen 2013-2014 sezonu Okul Sporları 13-14 Yaş Grekoromen Stil Güreş Şampiyonası'na Türkiye Şampiyonu olan Ali Taşboru Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser tarafından ödüllendirildi. »
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Eser’in mesajı şu şekilde; »
Eser, görevini Kutlu’ya devretti
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında görevini temsili olarak görevini Alperen Kutlu’ya devretti. »
Darende Belediyesi’nde sosyal denge tazminat sözleşmesi imzalandı
Malatya Bem-Bir-Sen ile Darende Belediyesi arasında imzalanan "Sosyal Denge Tazminatı" anlaşmasıyla belediye personelinin maaşına 400 liralık ek gelir sağlandı. »
Başkan Eser'in Ramazan Bayramı mesajı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı: »
Belediye Başkanımız Sayın Doktor Süleyman ESER'in Kandil Mesajı
Belediye Başkanımız Sayın Doktor Süleyman ESER'in Kandil Mesajı »
Albay Aksoy’dan ziyaret
Malatya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hasan Aksoy Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser’i makamında ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti. »
Adıyaman Emniyet Müdürü Salmaner’den ziyaret
Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’e nezaket ziyaretinde bulundu. Kısa bir süre önce geçirdiği trafik kazası sonucu kayınpederi Mehmet Karen’i kaybeden Salmaner, Darende’deki cenazenin ardından ilçedeki yöneticileri ziyaret etti. Belediye Başkan »
Adıyaman Valisi Demirtaş’dan ziyaret
Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Darende'de ziyaretlerde bulundu. Demirtaş, kısa bir süre önce kayınbabası vefat eden Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’e taziyede bulunmak üzere Darende’ye geldi. Demirtaş, ziyaretin ardından ilçedeki tarihi ve turistik mekanları gezdi. Günpınar Şelales »
Doğanşehir Belediye Başkanı Küçük’ten Eser’e ziyaret
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Darende Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret etti. Eser’le Malatya’da İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptığı dönemde başlayan dostluğunun yıllardır sürdüğünü belirten Küçük, “Darende’ye doktor eli değmesi ilçenin çehresine önemli yenili »
Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ın Ablası Vefat Etti
Kırıkkale Valisi Hemşehrimiz Ali Kolat’ın ablası Efide Kolat (64) vefat etti. Balaban mahallesinde yaşayan ve uzun süredir sağlık sorunları nedeniyle Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesinde tedavi gören Vali Kolat’ın Ablası Efide Kolat’ vefat etti. Vali Kolat üzücü haberin ardında »
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser'in Kandil Mesajı
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser'in Kandil Mesajı »
Gürün Belediye Başkanı Çiftçi’den ziyaret
Sivas’ın Gürün ilçesi Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser’i ziyaret etti. Meclis Üyeleri ile Darende’ye ziyarette bulunan Çiftçi, Eser’le makamında görüşerek hayırlı olsun dileklerini iletti. Çiftçi, kendilerine en yakın komşu ilçe olan Darende’yle yıllardan beri y »
Başkan Eser sanayi esnafını ziyaret etti.
Belediye başkanımız Dr. Süleyman Eser sanayi esnaflarını ziyaret etti.Eser yeni bir sanayi sitesi yapılması ile ilgili esnaflarla istişarede bulundu. »
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser esnafı ziyaret etti
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. »
Muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı
Büyükşehir yasası ile belde ve köylerin mahalleye dönüşmesinin ardından Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki 68 mahallenin muhtarı ile bir toplantı düzenleyerek sorun ve istekleri dinleyip istişarelerde bulundu. »
Belediye Başkanımızın Ramazan ayı mesajı
»
Melikgazi’de 'Referans Belediye' çalışmaları incelendi
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Kayseri’de Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç‘ı ziyaret ederek 'Referans Belediye' çalışmaları hakkında bilgiler aldı. »
Darende’deki su sorunu çözüldü
Su sorununda mutlu son »
Başkan Eser’den iftar daveti
Darende Belediye Dr. Süleyman Eser, ilçedeki kamu kurumlarının amirleri, siyasi parti ve oda başkanlarına iftar ikramında bulundu. »
Darende Belediyesi geçici işçilerin alacak sorununu çözdü
Darende Belediyesi’nde önceki dönemlerde çalışmış ve 5 yıl önce iş akitleri askıya alınan geçici işçilerin tazminat sorunu çözüme kavuşturuldu. İşçilerle sağlanan anlaşma ile alacakları ödeme planına bağlandı. »
Darende'de yaban hayatına katkı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğünce Darende’de belirlenmiş bölgelerde bin 500 keklik bırakıldı. »
Darende'ye yeni sağlık yatırımı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ü makamında ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Eser ziyarette Darende’ye sağlık alanında yeni yatırımlar yapılması gerektiğini belirtti. »
Başkan Eser, esnaflarla iftarda bir araya geldi
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin verdiği iftar davetinde ilçedeki esnaflarla bir araya geldi. »
Darende Belediyesi Tohma Çayı’nda düzenleme çalışması yaptı
Darende Belediyesi ilçesinin içerisinden akmakta olan Tohma Çayı’nda temizlik ve düzenleme çalışması yaptı. »
Başkan Eser, iftarda yetimleri ağırladı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki yetimler, şehit aileleri ve gazileri iftar sofrasında ağırladı. »
Belediyemizden meyveciliğin gelişmesine katkı
Darende Belediyesi, ilçede meyvecilik üzerine çalışma yapacak olan Alanar firmasına Balaban mahallesindeki belediyeye ait 408 dönümlük alanı 25 yıllığına kiraladı. »
Belediyemiz camileri temizleyecek
Darende Belediyesi ilçedeki camilerin temizlik ve bakımını üstlendi. Belediye tarafından oluşturulan ekip camilerin içi, halıları, şadırvan ve abdest alma mekanları ile bahçelerinde rutin temizlik yapacak. »
İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına kınama
Darende Belediye Başkanlığı İsrail tarafından Gazze’ye yönelik yapılan saldırılar nedeniyle, bir kınama mesajı yayınladı. Mesajda 30-31 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılması planlanan Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivalinin iptal edildiği duyuruldu. »
Başkan Eser’in Kadir Gecesi mesajı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. »
Belediyemizin telefon numaraları değişiyor
Darende Belediyesi’nin yeni telefon numarası (0422) 615 25 00 olarak değişecektir. Yapılan değişiklikle 615 25 00 nolu telefon hattı ve serisindeki 615 25 07’ye kadar olan 7 hat kullanıma geçecektir. Belediyenin faks numarası da 615 25 08 olacaktır. »
Darende Belediyesi’nden, ihtiyaçlılara Ramazan yardımı
Darende Belediyesi Ramazan ayı nedeniyle ilçedeki ihtiyaç sahibi bin 500 vatandaşa gıda yardımında bulundu. »
Başkan Erkoç, Darende’yi ziyaret etti
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Darende ilçesini ziyaret etti. »
Bayram coşkusunu birlikte yaşadık
Ramazan Bayramı’nda resmi kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar bayramlaşma coşkusunu birliktelikle yaşadı. »
Darende’de Küçük Sanayi Sitesi kuruluyor
Darende’nin en büyük eksikliklerinden biri olan ve yıllardır çözüm bekleyen sanayi sitesinin hayata geçmesi için ilk adım atıldı. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi kurulmasının ilçedeki önemli bir eksiğin giderilmesini sağlayacağını söyledi. »
Sanayici esnaflarla istişare yapıldı
Darende Belediye Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, yapımı için çalışmaların başlatıldığı Küçük Sanayi Sitesi’yle ilgili sanayi esnafıyla istişare toplantısı yaptı. »
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş’ten ziyaret
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı hemşehrimiz Prof. Dr. Eyüp Gümüş Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret etti. »
Büyükşehir Belediye Başkanından ziyaret ve inceleme
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Büyükşehir Genel Sekreteri Arif Emecen, MASKİ Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir ve bazı daire başkanlarıyla birlikte Darende’de gezi ve incelemelerde bulundu. »
Milletvekili Öz’den ziyaret
AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Darende’de ziyaretlerde bulundu. Öz, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletip çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler aldı. »
Milletvekili Çalık’tan ziyaret
AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Darende’de ziyaretlerde bulundu. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'i makamında ziyaret eden Çalık, Eser’i yeni görevinden dolayı kutlayarak, ilçeye yapılacak er türlü hizmette destekçi »
Rektör Çelik’ten ziyaret
Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. »
Darende'de Turizm yeni Projelerle Gelişecek
Darende ilçesinde Belediye başkanlığı tarafından sürdürülen Turizm geliştirme çalışmaları kapsamında turistik gelişim için hazırlanacak projelerin ön çalışmaını yapmak üzere Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Zeki Şerifoğlu Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'in daveti üzerine ilçede incelemele »
Vakıflar Bölge Müdüründen Eser'e Ziyaret
Vakıflar Bölge Müdürü Halil Taşkesen, Darende Beldiye Başkanı Dr. Süleyman Eser'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. »
Vakıflar Bölge Müdürü Darende'de İncelemelerde Bulundu
Vakıflar Bölge Müdürü Halil Taşkesen, Darende ilçesinde bulunan vakıflara ait eserleri inceledi. »
TOKİ Başkanından Darende'de Kentsel Dönüşüm İncelemesi
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve beraberindeki heyet Darende'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları başta olmak üzere çeşitli konularda incelemelerde bulundu. »
Sancaktepe Belediyesinden Darende Ziyareti
İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Azmi Ekinci ve belediye meclis üyeleri Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER'in misafiri oldular. Darende'nin Somuncu Baba Günpınar Şelalesi gibi doğal ve tarihi güzelliklerinide görme fırsatı bulan ekip, İlçe »
Başkan Eser'den kan bağışına destek
Malatya Kızılay Kan Toplama Merkezi tarafından Cumhuriyet alanında kurulan mobil kan bağış tırına Darendeli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. İlçe Kaymakamı Bünyamin Kuş ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'de kan bağışında bulundu. »
Başkan Eser’den Vali Kamçı’ya ziyaret
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Malatya’nın yeni Valisi Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. »
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, kurban pazarını ziyaret etti.
Pazarda hayvan üreticileri ve vatandaşlarla bir araya gelen Eser, "Kurban cömertlik, dayanışma, yoksulların sevindirilmesi ve bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır. »
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Kurban cömertlik, dayanışma, yoksulların sevindirilmesi ve bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır. En önemlisi de Kurban Allah’a, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. »
Kurban Bayramı çoşkusunu birlikte yaşadık
Kurban Bayramı’nda resmi kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar bayramlaşma coşkusunu birliktelikle yaşadı. »
Belediyemizin de katıldığı Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Yapılıyor
Darende İlçesinde Kaymakamlık ve Darende Spor Kulübü tarafından organize edilen resmi kurumlar arası futbol turnuvası ilçe stadında başladı. »
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ilçemizi ziyaret etti.
Darende belediye baskani Dr. Suleyman Eser in daveti üzerine Darende ilçesini gezen Mehmet Atalay ve beraberindeki heyet Darende te hayran kaldılar. »
AK Parti Bilecik Milletvekili ve Malatya koordinatörü Fahrettin Poyraz Darende'de ziyaretlerde bulundu.
İlçe teşkilatı ve belediyemizi ziyaret eden koordinatörümüze çalışma ve projelerimize ilişkin bilgiler verildi, seçimlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. »
Başkan Eser Meslek Yüksekokulunda İncelemelerde Bulundu
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser İnönü Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulun da incelemelerde bulundu »
Darende-Elbistan Karayolu bölge için önemli
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, AK Parti Gurup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ı TBMM’deki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Eser, Ünal’a Darende-Elbistan Karayolunun bölünmüş yol olarak yapılması amacıyla hazırladıkları dosyayı sundu. »
Eser; “Başbakanımız Darende’ye gelecek”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Malatya’da toplu açılışlar, ziyaretler ve bir dizi temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Darende’ye geleceği müjdesini verdiğini söyledi. »
Melikgazi Belediyesi Darende’yi gezdi
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye meclis üyeleri ve üst düzey yöneticileri ile Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'in misafiri olarak ilçede ziyaretlerde bulundu. »
Eser, “Kültür Merkezi Darende’nin ihtiyacı”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Adnan Aslan’ı makamında ziyaret ederek ilçeye bir kültür merkezi yapılması için başvuru yaptı. »
El sanatları ile insanların yetenekleri keşfedilecek
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürü Mehmet Doğan’ı ziyaret ederek, ilçede kadınlar başta olmak üzere insanların el sanatları ile kişisel yeteneklerini geliştirmeleri hem de ekonomiye katkı sağlamaları için işbirliği yaparak Darende’de çeşitli kurs »
TOKİ Uzmanları Darende'de Kentsel Dönüşüm İncelemesi Yaptı
Toplu Konut İdaresi tarafından Darende İlçesinde gerçekleştirilmesi düşünülen kentsel dönüşüm projeleri için TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanlığından uzmanlar Orhan Mercan ve Öznur Özlokmacı ilçede incelemelerde bulundular. »
Başkan Eser, İspanya’da şehirciliği inceledi
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ve Tarihi Kentler Birliği koordinasyonunda yerel yönetimlerin “koruma bilinci” kazanması, doğru proje ve uygulamalar yürütmeleri ve ulusal-uluslararası boyutlardaki koruma politikalarını takip etmesini sağlamak amacı »
DARENDE’DE AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Muharrem ayı nedeniyle Aşure Günü’nde yapacakları organizasyonla vatandaşlara aşure ikramında bulunacaklarını söyledi. »
YENİPINAR MAHALLESİNDE İFTAR PROĞRAMI
Yenipınar muhtarlığının organize ettiği Geleneksel hale gelen birlik ve beraberlik iftarı dolu dolu geçti. Başkan Eser mahalle sakinleri ile yakından ilgilenerek tek tek sorunlarını dinledi. »
Belediyemizden ‘Birlik Aşuresi’ Etkinliği
Darende Belediyesi’nin öncülüğünde ilçedeki resmi kurumlar, esnaf ve meslek odaları ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ‘Birlik Aşuresi’ etkinliği düzenlendi. »
Malatya Valisi Kamçı’dan Belediyemize ziyaret
Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Darende Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’den proje ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Kamçı, Darende’nin tarihteki geçmişi gibi geleceğinin de parlak olduğunu söyledi. »
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Vefatının 76. Yıl Dönümü
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 76. yıl dönümünde saygı ve rahmetle yad ediyoruz. »
Darende Belediyesi resmi facebook sayfası yayında
Sayfamızdaki beğen butonunu ile ulaşabilirsiniz »
Asfaltlama çalışmaları devam ediyor
Darende Belediyesi, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak ilçedeki asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. »
Başkan Eser, Edirne’de ziyaret ve incelemelerde bulundu
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Edirne’de düzenlediği “Kültürün Sınır Tanımayan Gücü: Ortak Miras İçin Her Ölçekte İşbirliği ve Süreklilik” konulu panele katıldı. »
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser'in Öğretmenler Günü Mesajı
»
Darende’deki yüksekokula yeni bölümler geliyor
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’e iade-i ziyarette bulundu. Görüşmede Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’na yeni bölümler açılması talebini ileten Eser’e, Rektör Çelik önümüzdeki dönem iki yeni programın açılacağını müjdesini verdi. »
Başkan Eser engellileri unutmadı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilçede bazı ziyaretlerde bulunarak engelli vatandaşların yanında olduklarını belirtti. »
İnönü Üniversitesi Senatosu Darende’de toplandı
İnönü Üniversitesi senatosu Darende ilçesinde toplandı. Prof. Dr. Cemil Çelik başkanlığında toplanan senatoya Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu ev sahipliği yaptı. »
Eser'den ilçe Milli Eğitim Müdürü İnce’ye ziyaret
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Darende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Fevzi İnce'yi ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti. »
Darende Belediyesine araç ve ekipman takviyesi
Darende Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe yoluyla alınan çöp toplama aracının hizmete girmesi, çarşıdaki işyerlerinin olduğu alana yapılacak havuzun temelinin atılması, çöp konteyner ve fidan dağıtımı için tören düzenlendi. »
Darende, Büyükşehir Belediyesine konuk oldu
Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser başkanlığında ilçedeki belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinden oluşan heyet, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti. »
Başkan Eser, Tarihi Kentlerin Kütahya Buluşmasına katıldı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği’nin Kütahya’da düzenlediği, “Kale, Çarşı, Mahalle Bütününde Ekolojik Yaklaşım” toplantısına katıldı. Eser, toplantıdan sonra Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret edip şehirde temaslarda bulundu. »
Kentsel dönüşüm protokolü imzalandı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, TOKİ Başkanlığı tarafından ilçede gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmalarının ön protokolünü imzaladı. »
Başkan Eser, Bakan Yılmaz’a projelerini anlattı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgiler vererek, çalışmalarına destek istedi. »
Başkan Eser, Tokat’ta ziyaretlerde bulundu
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tokat Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i ziyaret etti. »
Darende’de kentsel dönüşüm eski binaların yıkımıyla başladı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, TOKİ aracılığıyla yapacakları kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki ilk adım olarak 1977 yılında iskan evleri olarak yapılan belediyeye ait 32 eski konutun yıkımıyla çalışmalara başladıklarını söyledi. »
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser'in Kandil Mesajı
»
Muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki 67 mahallenin muhtarı ile toplantı yaparak, sorunları dinledi. Eser toplantının açılışında yaptığı konuşmada “El birliği ile tüm sorunları aşacağız en iyi şekilde mahallelerimize en güzel hizmeti beraber götüreceğiz” dedi. »
Karayolları Genel Müdürü Turhan Darende'de incelemelerde bulundu
Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, Darende'de incelemelerde bulunarak karla mücadele çalışmalarında ekiplerin aralıksız sürdürüldüğünü söyledi. Turhan; “Turhan, “Yolda insanlarımızın mağdur olmaması ve tedbir amacıyla zaman zaman bazı güzergahlarımızı trafiğe kapatıyoruz” dedi. »
Başkan Eser’den, Gürün’ün yöneticilerine ziyaret
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir ve Belediye Başkanı Nami Çiftçi’yi ziyaret etti. »
Darende Belediye Başkanı Eser; “Sağlık her zaman öncelikli”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Yöneticiliğine atanan Uzm. Dr. Celal Alandağ’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Başkan Eser, doktor bir yönetici olarak sağlığa her zaman öncelik verdiklerini söyledi. »
Belediyemiz karla mücadele çalışması yaptı
Yoğun kar yağışı Darende ilçe merkezi ve kırsaldaki mahallelerde hayatı olumsuz etkilerken, Darende Belediyesi'nce oluşturulan ekipler kar yağışıyla birlikte çalışmalara başladı. »
TOKİ DARENDE BAŞVURU FORMU
»
İLÇEMİZDE ÜÇ FARKLI MAHALLEYE SIBYAN MEKTEBİ AÇILDI
Halime-Mahmut KARCI konağında düzenlenen programla üç farklı Sıbyan Mektebinin açılışı gerçekleştirildi. »
YENİ KAPIDA DÜZENLENEN MALATYA TANITIM GÜNLERİNDE DARENDE RÜZGARI ESTİ
Tanıtım Günlerinin Göz Bebeği Olan Darendemiz En Güzel Şekilde Anlatıldı »
Milletvekillerinden Başkan Eser’e ziyaret
TBMM İdare Amiri ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ile Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret etti. »
Belediye hizmetlerine İŞKUR takviyesi
Darende Belediyesi baharın yaklaşmasıyla yoğunlaşacak iş yükünü karşılamak amacıyla İŞKUR projesi ile 30 kişinin istihdamını sağladı. »
Genel Sekreter Ataseven’den Başkan Eser’e ziyaret
Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’e iade-i ziyarette bulundu. »
Cumhurbaşkanına projeleri anlattı
Malatya’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darende’de başlatılan ve planlanan projelerle yerel yönetim çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’den bilgi aldı. »
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı:
»
Milli Savunma Bakanı Yılmaz’dan ziyaret
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şah Fırat operasyonundan saatler önce Darende’de ziyaret ve temaslarda bulundu. »
Başkan Eser, Diyarbakır’da incelemelerde bulundu
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği'nin 27 Şubat 1 Mart 2015 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlediği seminere katıldı. Eser, programa katılan belediye başkanları ile tarihi ve kültürel bakımdan önemli zenginliklere sahip olan Diyarbakır’da inceleme ve temaslarda b »
Sivas Vali Yardımcısı ve Gürün Kaymakamı’ndan ziyaret
Sivas Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı ve Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i ziyaret etti. »
Darende'ye SGK hizmet binası yapılacak
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Ayten Kara, Darende’ye yapılması planlanan hizmet binası için, ilçemizde ziyaret ve incelemelerde bulundu. »
Başkan Eser, Tıp Bayramını kutladı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser tarafından, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile ilçede görevli doktor ve eşlerine yemekli bir kutlama programı düzenledi. »
AK Parti Grup Başkan Vekili Ünal’dan ziyaret
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal Darende'de ziyaretlerde bulundu. »
Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü münasebetiyle Darende'deki etkinlikler Belediye Başkanımız Dr.Süleyman Eser'in de katıldığı törenlerle gerçekleşti.Törenler kapsamında Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunuldu. »
Büyükşehir Darende’yi masaya yatırdı
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Darende’de uygulanacak proje ve çalışmalara ilişkin teknik değerlendirme toplantısı ile izlenecek yol haritasını belirledi. Toplantının açılışında konuşan Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser; “Büyükşehir Belediyemiz bugün Darende’yi masaya yatırarak tespit edile »
Büyükşehir ilk taş ocağını Darende’de faaliyete geçirdi
Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki alt yapı hizmetlerinde kullanmak üzere sarfedeceği malzeme üretimi yapmak amacıyla ilk taş ocağını Darende ilçesinde faaliyete geçirdi. »
Darende çarşısı kentsel dönüşümle yenilenecek
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki çok sayıda işyerinin yenileneceğini söyledi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı Darende’de yenilenecek işyerlerinin de aralarında yeraldı »
AK Parti Malatya İl Gençlik Kollarından Başkan Eser’e ziyaret
AK Parti Malatya İl Gençlik Kolları Başkanı Enis Aydoğan, yönetimdeki arkadaşları ile Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'i ziyaret etti. »
Büyükelçilerden Darende'ye ziyaret
Malatya'da düzenlenen 9. Doğu Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'na katılan Büyükelçi, Maslahatgüzar, Müsteşar ve ateşeleri Darende'yi ziyaret etti. Heyet Darende'deki temaslarına Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'i makamında ziyaret ederek başladı. »
Doğanşehir Belediye Başkanı Küçük’ten Darende’ye ziyaret
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'i ziyaret etti. »
Rönesans Vakfı’ndan ziyaret
Rönesans Holding Kurumsal İletişim Direktörü ve Rönesans Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Süha Günel ile Vakıf Sekreteri Filiz Sürenkök Eryılmaz Darende'de ziyaretler gerçekleştirdi. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’le makamında görüşen vakıf yöneticileri, ilçedeki Meslek Yüksekokulu’nun »
Eser; “Gökpınar’ın içme suyu Darende’ye hayat verecek”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Gökpınar’dan gelecek içme suyunun Darende’ye hayat vereceğini söyledi. »
Büyükşehir Darende’de asfaltlanacak yolları inceledi
Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen başkanlığındaki teknik heyet, Darende ilçesinde yapılacak yol ve alt yapı çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu. »
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı: »
‘Üç Aylar ve Regaib Kandili’ mesajı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi üç ayların başlaması ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. »
Başkan Eser din görevlileri ile bir araya geldi
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Kutlu Doğum Haftası ve Regaip Kandili münasebetiyle Din Görevlileri ile Tiryandafil Otelde yemekli bir toplantıda bir araya geldi. »
-Başkan Eser sanayi esnafı ile bir araya geldi
-Başkan Eser; ''Küçük Sanayi Sitesi ya yapılacak ya yapılacak'' »
Darende Belediyesi'nden Anneler Günü kutlaması
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Anneler Günü’nde ilçede yaşayan kadınlara yönelik yemekli bir kutlama program düzenledi. Program kapsamında Psikolog yazar Banu Yaşar, “Çocuk Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler” konulu bir konferans verdi. »
Darende’ye 500 gün sonra doğalgaz geliyor
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Divriği’den başlayan Gürün ve Darende üzerinden Elbistan’a uzanacak yeni doğalgaz boru hattının projesinin imzalanarak bölge için hayati önem taşıyan yılların hayali olan doğalgaza kavuşma çalışmasının başlatıldığını söyledi. »
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser'in Kandil Mesajı
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. »
TOHMA KANYONU YENİLİKLERLE DÜZENLENECEK
2008 yılında turizme kazandırılan, fakat aradan geçen süre içerisinde tahrip edilerek kullanılamaz hale gelen Tohma Kanyonu, yeniden projelendirildi. »
ESER; “SAĞLIKLI EKİPLERLE GÜZEL HİZMETLER VERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, güvenli, sağlıklı ve huzurlu çalışma alanları oluşturma gayretinde olduklarını belirterek; “Sağlıklı ekiplerle güzel hizmetler vermek için çalışıyoruz.” dedi. »
ŞAMPİYON GÜREŞÇİLERİ TEBRİK
Malatya’da 17-20 yaş gruplarında yapılan güreş müsabakalarında başarılı olan sporcular, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'i makamında ziyaret etti. »
BAŞKAN ESER, YENİ ÇARŞI PROJESİNİ TANITTI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı aracılığıyla kentsel dönüşüm uygulamasıyla yenilenecek Darende çarşısının, mimari projesini esnaflara tanıttı. »
BAŞKAN ESER, ADANA’DAKİ HEMŞEHRİLERLE BULUŞTU
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (DASEV) Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiği “Organ Bağışı Kampanyası” etkinliği ve Mütevelli Heyet toplantısına katıldı. »
BAŞKAN ESER; “VATANDAŞLARIMIZ SAĞLIKLI ŞEKİLDE HİZMET ALMALI”
Darende Belediyesi ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yapılan protokol gereği Darende Öğretmenevi salonunda apartman yöneticileri ve asansör sorumluları ile toplantı yapıldı. »
BAŞKAN ESER, KAYMAKAM TÜRK'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, son kararname ile Darende Kaymakamlığına atanan Ali Türk’ü makamında ziyaret etti »
3.Etap TOKİ DUYURUSU
18.05.2015 »
Eski Milli Eğitim Bakanı Dinçer’den ziyaret
Eski Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Darende’de ziyaretlerde bulunarak Somuncu Baba Külliyesi ve civarını gezdi. Ülkemizin inanç turizmindeki önemli durak noktalarından birisi olarak gördüğü Darende’deki tarihi ve kültürel eserleri inceleyen Dinçer, “Burada insanların sosyal ve toplumsal »
Darende’ye 3. Etap TOKİ yapılacak
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki konut talebini karşılamak üzere yaptıkları girişimler neticesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 184 yeni konut yapılmasının planlanarak başvuru taleplerinin alınmaya başlandığını söyledi. »
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kardeşinden Darende’ye ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan Darende'de ziyaretlerde bulundu. »
Başkan Küçük; “Komşu belediyeler dayanışma içinde olmalı”
Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret etti. Başkan Küçük, geçmişten beri aralarında yakınlık olan iki komşu ilçenin dayanışma ile daha da büyüyeceğini söyledi. »
Taha Özhan'dan Belediyemize ziyaret
AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Darende'de Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret etti.Özhan ve beraberindeki heyete çalışma ve projeleri hakkında bilgiler veren Eser, Darende'ninel çehresini değiştirecek vizyon projeleri hayata ge »
Darende, Sağlıklı Kentler arasında
Darende Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğine (SKB) üye oldu. Birliğin Gebze Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 22. olağan meclis toplantısında aralarında büyükşehir, il ve bazı ilçelerin de müracaatlarının değerlendirildiği oylama ile Darende Belediyesi SKB’nin 50. üyesi olarak kab »
Darende, Tarihi Kentler Birliği’ni ağırladı
“Tarihi Kentler Birliği Malatya Buluşması” için kente gelen aralarında il ve çok sayıda ilçe belediye başkanının bulunduğu konuklar, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser tarafından konuk edilerek ilçedeki tarihi, doğal ve turistik mekanları gezdi. »
Köprüler Darende trafiğini rahatlatacak
Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Darende ilçesinde iki yeni köprü inşasına başlandı. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, birisi çarşı merkezine diğeri de İbrahimpaşa ile Nadir Mahalleleri arasına inşa edilmeye başlayan köprü inşaatlarında incelemelerde bulundu. Başkan Eser, yeni köprülerin »
Darende’de yollar sıcak asfaltla düzenleniyor
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yapılan sıcak asfalt çalışmalarını inceledi. »
MİLLİ SAVUNMA BAKANI YILMAZ DARENDE'DE
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında geldiği Gürün'deki temaslarına Darende ile devam etti. »
BAŞKAN ÇAKIR DARENDE'DEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Darende ilçesinde Büyükşehir Belediyesince yapılan çalışmaları incelemek üzere bir dizi ziyaretlerde bulundu. »
Başkan Eser’in Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesaj şöyle:
»
Spor Toto’dan Darende’ye halı saha desteği
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Spor Toto Teşkilatına yaptıkları müracaat sonucu mali destek sağlayarak ilçeye yeni bir halı saha kazandırılacağını söyledi. »
Başkan Eser; “Ahilik geleneği yeni çarşıda yaşatılacak”
Darende Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı tarafından ilçede ilk defa Ahilik etkinliği düzenlendi. Törende konuşan Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, kentsel dönüşümle yenilenecek çarşıda ahilik geleneğini yaşatacaklarını söyledi. »
DARENDE EMNİYETİNE SELÇUKLU TARZI BİNA
Darende’ye yapılacak İlçe Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binası Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihale edildi. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, yeni binanın TOKİ'nin kontrolünde yapılacağını söyledi. »
ÇEVRE BAKANLIĞI DARENDE BELEDİYESİNE ARAZÖZ HİBE ETTİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Darende Belediyesine hibe edilen 2015 model arazöz hizmete sunuldu. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, arazözün üzerindeki donanımıyla birçok ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olduğunu söyledi. »
BAŞKAN ESER; “KADIN KONUKEVİ EĞİTİM VE SOSYALLİĞE AÇIK BİR MEKAN”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Belediye ve Darendeliler Sağlık ve Eğitim Vakfı (DASEV) işbirliği ile yapılan Kadın Konukevinde kadınlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Eser, kadınların hem zamanlarını değerlendirdiği, hem de dinlendiği konukevinin sosyal etkinliklere açık bir m »
DARENDE BELEDIYESI CAMILERI RAMAZAN’A HAZIRLADI
Darende Belediyesi Ramazan ayı başlarken ilçedeki camilerde kapsamlı bir temizlik ve bakım çalışması yaptı. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, göreve geldikten sonra belediye ve müftülük arasında düzenlenen protokol ile ilçedeki tüm camilerin temizlik ve bakımlarını düzenli olarak yaptıklar »
BAŞKAN ESER’DEN MİLLETVEKİLİ SARI’YA “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, AK Parti’den Adana Milletvekili seçilen Darendeli Yüksek Mimar Fatma Güldemet Sarı’yı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. »
"RAMAZAN ÖTELERDEN GELEN KUTLU BİR MİSAFİRDİR"
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Eser, her sene kutlu bir misafir olarak gelen Ramazan’ın insanların ruh dünyası ve yaşamlarında önemli hatırlatmalar ve iyiliklere vesile olduğunu belirtti. »
BAŞKAN ESER ADANA’DA ZİYARETLERDE BULUNDU
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Adana’da Darendeli işadamları, sivil toplum kuruluşları ve kentin yöneticilerini ziyaret etti. »
ESER; “İNŞAAT LOKOMOTİF SEKTÖRLER ARASINDADIR”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ilçede müteahhitlik yapan firmaların sahipleriyle bir araya geldi. İnşaatın lokomotif sektörler arasında yeraldığını belirten Eser, 18 imar uygulamasında sorun olmayan yerlerdeki bina yapımlarının ruhsatlarını hızlı bir şekilde vererek konut üretimine deste »
BAŞKAN ESER'DEN ŞAMPİYON DARENDESPOR'A İFTAR YEMEĞİ
Malatya 2. Amatör Küme Büyükler Ligi'nde grubunu lider tamamlayarak 1.Amatör Kümeye yükselen Darendespor'da şampiyonluk kutlamaları devam ediyor. Yeşil-beyazlı takımın şampiyon olmasından dolayı Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, takımın yönetimine, teknik heyetine ve futbolcularına iftar y »
BAŞKAN ESER’DEN KAMU GÖREVLİLERİNE İFTAR İKRAMI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki kamu kurumlarının amirleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluş temsilcilerine iftar ikramında bulundu. »
AŞAĞIULUPINAR MAHALLEMİZDE VATANDAŞLARIMIZLA İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİK.
Darende Belediyesi Mahallelerimizde vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşmaya devam ediyor. İlçenin büyük mahallelerinden olan Aşağıulupınar mahallesinde iftar sofrasında bir araya geldiler. »
DARENDE BELEDİYESİ MAHALLELERDE İFTAR YEMEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYOR
Darende Belediyesi Mahallelerimizde vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşmaya devam ediyor. İlçenin büyük mahallelerinden olan Balaban mahallesinde iftar sofrasında bir araya geldi. »
BAŞKAN ESER ESNAFLARLA İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin ilçe esnafına verdiği iftar yemeğine katıldı. »
DARENDE BELEDİYESİ BÜYÜK MAHALLELERDE İFTAR YEMEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYOR
Yenice Mahallesinde düzenlenen sokak iftarı ile Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, vatandaşlarla birlikte iftarını açtı. »
DARENDE BELEDİYESİ MAHALLELERDE İFTAR YEMEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYOR
BAŞKAN ESER AYVALI MAHALLEMİZDE DÜZENLENEN İFTAR İLE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ »
ÇARŞI İFTARINDA VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTUK
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla ilçelerde "Çarşı İftarı" programı düzenliyor. Program kapsamında Çarşı İftarı’nın ikincisi Darende’de yapıldı. »
BEM BİR-SEN’DEN BAŞKAN ESER'E ZİYARET
Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Malatya Şube Başkanı Hüseyin Hanbay Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. »
DARENDE BELEDİYESİ’NDEN ILICA’DA İFTAR İKRAMI
Darende Belediyesi ilçenin büyük mahallelerinden biri olan Ilıca’da vatandaşlara iftar ikramında bulundu. »
BAŞKAN ESER KÖPRÜ İNŞAATLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Darende ilçesinde yapılan iki yeni köprü inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Eser, yeni köprülerin Darende trafiğini rahatlatacağını söyledi. »
DARENDE ÇARŞISININ TEMİZLİĞİNDE GECE MESAİSİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçe çarşısında belirli periyotlarla tazyikli suyla temizlik çalışması yaptıklarını söyledi. Eser, rutin temizliklerin yanı sıra geceleri de çarşıyı yıkayarak daha hijyen bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. »
ALBAY AKSOY’DAN BAŞKAN ESER’E VEDA ZİYARETİ
Malatya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Aksoy Ankara’ya tayin olması nedeniyle Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’e veda ziyaretinde bulundu. »
ESER, TBMM BAŞKANI YILMAZ’I ZİYARET ETTİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilen Sivas Milletvekili ve eski Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. »
ESER; “KADİR GECESİ RAMAZAN'IN KALBİ VE KIYMETLİSİDİR”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. »
KAYMAKAM KUŞ VE SAVCI YOL'DAN BAŞKAN ESER'E VEDA ZİYARETİ
Siirt Vali Yardımcılığına atanan Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş ile Tokat’ın Turhal ilçesine atanan Cumhuriyet Savcısı Fatih Yol Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’e veda ziyaretinde bulundu. »
DARENDE TRT'DE TANITILDI
TRT Haber kanalının, benzerlerinden farklı, sıradışı, büyüleyici güzellikleri ilginç anekdotlarla gözler önüne seren gezi programı “Yoldan Çık” ‪‎Darende'yi tanıttı. »
DARENDE BELEDİYESİNDEN İHTİYAÇLILARA YARDIM
Darende Belediyesi hayırsever işadamları ve bazı sivil toplum kuruluşları ile yaptığı organizasyonla ilçedeki bin 200 ihtiyaçlı vatandaşa gıda paketi ulaştırdı. »
SOMUNCU BABA VE HULUSİ EEFENDİ ANILACAK
Anadolu’yu manevi ışıklarıyla aydınlatan Somuncu Baba ve Hulusi Efendi, Darende Belediyesi ve Hulusi Efendi Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği organizasyonla anılacak. »
ESER;"BAYRAMLAR İLAHİ BİR ARMAĞANDIR"
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Eser ilahi bir armağan olan bayramların neşe ve mutluluğunun hep birlikte paylaşılması gerektiğini bildirdi. »
DARENDE BAYRAM COŞKUSUNU BİRLİKTELİKLE YAŞADI
Darende’deki vatandaşlar Ramazan Bayramını birlik ve beraberlik içerisinde yaşadı. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser bayram namazını Somuncu Baba Külliyesi’nde camiyi dolduran yaklaşık 5 bin kişi ile birlikte kıldı. »
SOMUNCU BABA VE HULUSİ EFENDİ TÖRENLERLE ANILDI
Darende Belediyesi ve Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı tarafından 18 Temmuz 2015 günü düzenlenen “Somuncu Baba ve Hulûsi Efendi Anma Merasimi”neTürkiye’nin dört bir yanından binlerce vatandaş katıldı. »
TBMM BAŞKANI İSMET YILMAZ, DARENDE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Darende’de düzenlenen Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Anma Merasimi’ne öğleden sonraki etkinliklerine katıldı. »
3. ETAP TOKİ BAŞVURU SÜRESİ 30 EYLÜL 2015 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR
»
ERDOĞAN’DAN DARENDE’YE ZİYARET
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Bilal Erdoğan Darende’de çeşitli ziyaretlerde bulundu. »
BAKAN GÜLLÜCE DARENDE’Yİ ZİYARET ETTİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Darende’de ziyaret ve temaslarda bulundu. »
KAYMAKAM TÜRK’TEN BAŞKAN ESER’E İADE-İ ZİYARET
Darende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’e iade-i ziyarette bulundu. »
DARENDE GÜREŞLERE HAZIR
Geleneksel 62. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali hazırlıkları tamamlandı. »
"30 Ağustos Zaferi, bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ifadesidir"
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. »
62. ZENGİBAR KARAKUCAK GÜREŞ FESTİVALİ
Darende'de bu yıl 62’ncisi düzenlenen Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali’nde 300 pehlivan yarıştı. »
DAP’TAN DARENDE’YE 8 MİLYON LİRALIK DESTEK
DARENDE’NİN, HAYVAN PAZARI VE SULAMA PROJELERİNE SÜPER DESTEK »
BAŞKAN ESER’DEN ERZURUM VALİSİ ALTIPARMAK’A ZİYARET
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. »
ESER'DEN TBMM BAŞKANI YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Eser ziyareti sırasında projelerine sağladığı destek ve Darende’ye gösterdiği ilgiden dolayı Yılmaz'a teşekkür etti. »
SİVAS BELEDİYE BAŞKANI AYDIN'DAN DARENDE'YE ZİYARET
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Darende’de ziyaret ve temaslarda bulundu. »
DAP’TAN SULAMA PROJELERİNE DESTEK
Darende’nin kırsal mahallelerine Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından sulama projelerine finansman desteği sağlandı. »
DARENDE BELEDİYE BAŞKANI ESER:
“BAYRAMLAR MUHABBET VE DAYANIŞMAYI PEKİŞTİRİR" »
DARENDE'DE BAYRAMLAŞMA BULUŞMASI
Darende'de Belediyenin ev sahipliğinde bir araya gelen ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve vatandaşlar Kurban Bayramı sevincini bayramlaşarak paylaştı. »
TBMM BAŞKANI YILMAZ'DAN DARENDE'YE BAYRAM ZİYARETİ
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz Darende'yi ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı. »
DARENDELİ ŞEHİT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Diyarbakır’da zırhlı araçla kamyonetin çarpışması sonucu şehit olan polis memuru Adem Keleş (28), Darende’nin Yavuzlar Mahallesinde defnedildi. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, cenazeden önce şehidin ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti. »
DARENDE ‘KENT MÜZESİ’NE KAVUŞUYOR
Darende Belediyesi tarafından İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne hazırlattırılan, Tarihi Kentler Birliği ve ÇEKÜL Vakfı’nın desteklediği Darende Kent Müzesi Projesi hayata geçiriliyor. Darende’de bulunan tarihi Cumhuriyet İlk Okulu binası Kent Müzesi olarak kullanılmak üzere restore ediliyo »
DARENDE BELEDİYESİ'NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ
Darende Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla ‘Aşure Etkinliği' düzenlendi. »
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI GÜLLÜCE DARENDE’DE TEMASLARDA BULUNDU
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in davetlisi olarak geldiği ilçede bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. »
BAŞKAN ESER, “DARENDE HER ZAMAN İSTİKRARDAN YANADIR”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, 26. Dönem Milletvekili seçimi için Yenice Mahallesi Ortaokulundaki 1092 nolu sandıkta oyunu kullandı. »
TÜRKİYE CUMHURİYETİ 92. YAŞINDA
Türkiye Cumhuriyetinin 92. yıldönümü Darende’de törenlerle kutlandı. »
BAŞKAN ESER'DEN EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ LEKESİZ'E ZİYARET
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz'i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. »
ESER, DOĞALGAZ BORU HATTI İNŞA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Afşin, Elbistan, Divriği Doğalgaz Boru Hattı´nda incelemelerde bulundu. Darende´yi de içerisine alan hattın yapım ihalesini yürüten VEMAK A.Ş’nin şantiyesini ziyaret eden Başkan Eser, çalışmalar hakkında Şantiye Şefi İbrahim Emra´dan bilgiler aldı. »
BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NDAN ZİYARET
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır´la Darende’de ziyaretlerde bulundu. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, konuk başkan ve beraberindeki heyete ilçede »
DARENDE'DE DOĞALGAZ ZAMANI
»
BAŞKAN ESER ÖĞRETMENLERİ GÜLLERLE KUTLADI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in katılımıyla Öğretmenler Günü nedeniyle ilçemizde çeşitli kutlama programları gerçekleştirildi. Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi´ndeki programın açılışında Eser, öğretmenlere gül takdim ederek günlerini kutladı. »
“DARENDE'NİN KADERİ DEĞİŞECEK
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser; “Hazırladığımız projelerin büyüklüğü ve güzelliği her kesim tarafından takdir görüyor. Bundan sonraki projelerimiz Darende´nin kaderini değiştirecek büyüklükte ve güzellikte olacak. Şantiyeye döndüreceğimiz ilçemiz, ismine yakışır hale gelecek.” dedi. »
ESER’DEN BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, 64. Hükümet kabinesinin açıklanmasının ardından TBMM’de görüştüğü Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na Darendeli, Darende’yle bağı bulunan ve Malatyalı bakanları tercih ettiği için teşekkür etti. »
ZENGİBAR KALESİ'NDE ALTERNATİF TURİZM ALANI İNCELEMESİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Hititler döneminden itibaren tarihin her döneminde kullanılan Zengibar Kalesi'ni ilçedeki alternatif turizm alanları arasında değerlendirmek üzere uzman bir heyetle incelemelerde bulundu. »
OTO TAMİRCİLERDEN ASFALT HİZMETİNE TEŞEKKÜR
Darende´de oto tamircilerin işyerlerinin yoğun olarak bulunduğu alan, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Darende Belediyesi ekiplerince, sıcak asfalt ile kaplandı. Esnaflar sunulan hizmetten dolayı memnun olduklarını belirterek yetkililere teşekkür etti. »
GÖKPINAR'IN AÇILIŞINI BAŞBAKAN DAVUTOĞLU YAPTI
Gökpınar Sulama Suyu Projesi açılışı, Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun video konferans sisteminden katılımıyla gerçekleştirildi. »
BAŞKAN ESER; BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR YIL DİLİYORUM
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, 2016 yılının ülkemizde ve tüm dünyada yeni güzelliklerin yaşanacağı, umutların yeşereceği barış, kardeşlik, huzur dolu bir yıl olmasını temenni ederek, başta İslam coğrafyası olmak üzere dünya üzerinde yaşanan tüm zulüm ve acıların sona ermesini diledi »
BAŞKAN ESER ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede görev yapan yerel gazeteciler ve ulusal ajans temsilcileriyle yemekte bir araya gelerek, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutladı. »
BALABAN´A TOKİ MÜJDESİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Balaban Mahallesi´ne 141 konut yapılacağını bildirdi. »
EMEKLİLERE DARENDE’DE TOKİ İMKANI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, 1 Kasım seçimleri öncesindeki vaatleri arasında yer alan “emekliye ev müjdesi”nden Darende’nin de yararlanacağını söyledi. »
KENTSEL DÖNÜŞÜM YIKIMLARINA DEVAM EDİLİYOR
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla birlikte yürüttükleri Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bina yıkımlarına devam edildiğini söyledi. »
BAŞKAN ESER “AİLENİN VE TOPLUMUN TEMEL TAŞI KADINLARIMIZDIR”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ailenin ve toplumun temel taşı kadınların hayatın her anını varlıklarıyla onurlandıran, desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız ver »

BAŞKAN ESER KADINLARLA KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede yaşayan kadınları kahvaltılı bir davetle konuk ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutladı.

»
KENT MÜZESİ DARENDE KÜLTÜRÜNÜ YANSITACAK

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, restorasyon çalışmaları tamamlandığında Cumhuriyet’ten Geleceğe Darende Kent Müzesi olarak hizmet verecek tarihi Cumhuriyet İlkokulu’nda incelemelerde bulundu.

»
BALABAN’IN KERPİÇ MİMARİLİ EVLERİ YAŞATILACAK

Darende Belediyesi’nin İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi ile ortak yürüttüğü proje kapsamında "Kale Kent" diye bilinen 700 kerpiç eviyle ünlü Balaban Mahallesinde, eski evlerin kültürel miras olarak korunması amacıyla çalışma başlatıldı.

»
SU YATIRIMLARINA BÜYÜK DESTEK

Aralarında Darende’den 2 tesisin açılışı 2 tesisin de temelinin atıldığı toplam 84 milyon liralık 6’sı baraj, gölet ve taşkın koruma olmak üzere toplam 17 tesisin temel atma ve açılışı için Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Malatya’da tören düzenlendi.

»
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILDÖNÜMÜNÜ

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

»
BAKAN TÜFENKCİ, DARENDE´DE TEMASLARDA BULUNDU

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Güvenlik güçlerimiz, halkımızı terörün zulmünden kurtarmak için gece gündüz demeden hassas bir şekilde mücadele ediyor. Bir yandan da Türkiye’mizi, illerimizi, ilçelerimizi gece gündüz demeden kalkındırma noktasında çalışıyoruz" dedi.

»
TOKİ, YOĞUN TALEP ALDIĞI DARENDE’DEKİ BAŞVURU SÜRESİNİ UZATTI

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ilçede uygulanacak 3. Etap için 184 konuta 206 kişi başvurunca vatandaşların kuraya tabi olmaması amacıyla yaptıkları müracaat ile sürenin uzatıldığını, konut sayısının da artırı »

DARENDE’DE KOSGEB DESTEKLİ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇILIYOR

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, açtıkları uygulamalı girişimcilik kursu kayıtlarının 22 Mart’a kadar devam ettiğini söyledi.

»
BAŞKAN ESER “İNSAN HAYATININ KIYMETİNİ EN İYİ BİLEN İNSANLARIZ”

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Darende’de görev yapan doktorlar ve sağlık çalışanları ile akşam yemeğinde bir araya gelen Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, “Unutulmamalıdır ki, biz hekimler ve sağlık çalışanları, insan hayatının kıymetini en iyi bilen insanlarız” dedi.< »

“HEP GÜL AYSEL” DARENDE’DE SAHNELENECEK

Darende Belediyesi toplumda kadına şiddete karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla 5 Nisan 2016 günü “Hep Gül Aysel” adlı tiyatro oyunuyla etkinlik düzenleyecek.

»
KADINA ŞİDDETE TİYATROLU MESAJ

Toplumda kadına şiddete karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla Darende Belediyesi’nin organizesi ile sahnelenen “Hep Gül Aysel” adlı tiyatro oyunu büyük beğeni gördü.

»
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in Regaib Kandili Mesajı

Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin (sav) kutlu doğumunu idrak edeceğimiz şu günlerde, her yıl manevi bir yenilenme mevsimi olarak bizlere gelen mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gece, Recep, Şaban ve Ramazan a »

RÖNESANS HOLDİNG’TEN AĞAÇLANDIRMAYA DESTEK

Rönesans Holdingin sahibi işadamı Erman Ilıcak, babasının adını taşıyan Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’nun çevresinde peyjaz ve ağaçlandırma çalışmalarına destek oldu.

»
DARENDE BELEDİYE BAŞKANI ESER MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki mahallelerin muhtarları ile toplantı yaparak sorun ve istekleri dinleyip istişarelerde bulundu. »
DARENDE BELEDİYE BAŞKANI ESER'DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI...
Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (sav) mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği bir Miraç gecesine daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Güzel müjde ve kazanımların elde edildiği Miraç; Sevgili Peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya oradan da Yüce Mevla’n »
DARENDE'DEN SURİYE'YE YARDIM TIRI
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda başlatılan “44 günde 44 TIR Yardım Kampanyası” kapsamında Darende Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların desteğiyle bir TIR dolusu gıda malzemesi Suriye’ye gönderildi »
İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
Darende'de sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla ilçeyle ilgili istişare toplantısı yapıldı »
BAŞKAN ESER'İN BERAT KANDİLİ MESAJI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. »
BAŞKAN ÇAKIR, DARENDE'DE İNCELEMELERDE BULUNDU
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Darende'de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırım ve hizmetleri gezip, bazı mahallelerde incelemelerde bulundu. Geziye Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Darende Kaymakamı Ali Türk, »
SİVAS PLATFORMU DARENDE’Yİ GEZDİ
Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Üyeleri Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in ev sahipliğinde Darende’de ziyaretlerde bulundu. »
KAVRANOĞLU DARENDE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in konuğu olarak ilçede ziyaretlerde bulundu. »
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK’TAN ZİYARET
AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Darende’de ziyaretlerde bulundu. »
BELEDİYEMİZDEN İFTAR YEMEĞİ
Darende Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı düzenledi. »
SİVAS VALİSİ GÜL’DEN ZİYARET
Sivas’ın yeni Valisi Davut Gül, Darende ilçesinde ziyaret ve temaslarda bulundu. »
MALATYA VALİSİ TOPRAK İLK ZİYARETİNİ DARENDE’YE YAPTI
Malatya Valisi Mustafa Toprak göreve başlamasının ardından ilk ziyaretini Darende ilçesine gerçekleştirdi. »
DARENDE’DE SELİN İZLERİ TEMİZLENİYOR
Darende’de akşam saatlerindeki sağanak ve ardından oluşan sel, ulaşımla ilgili sorunlara yol açarken, okul binaları, yardım deposu ve bazı vatandaşlara ait evlerde selden etkilendi. »
ÇOCUKLAR KUR’AN ÖĞRENİRKEN EĞLENECEK
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Darende’deki Hulusi Efendi Erkek Yatılı Kur’an Kursu bünyesinde bulunan Sıbyan Mektebi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in de katılımıyla açıldı. »
DARENDE’DE ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER VE YETİMLERLE İFTAR
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçedeki şehit aileleri, gaziler ve yetimlerle iftar sofrasında biraraya geldi. Belediye Parkında ağırladığı misafirleriyle tek tek ilgilenerek hatırlarını soran Başkan Eser, ramazanın bereket, yardımlaşma, sevgi, kucaklaşma, ayı olduğunu söyledi. »
BAŞKAN ESER’DEN VALİ TOPRAK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Malatya Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. »
KOMŞU İLÇELER DARENDE’DE ‘BİRLİK İFTARI’NDA BULUŞTU
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, komşu ilçelerin belediye başkanları ve meclis üyeleri ile iftar sofrasında bir araya geldi. Darende’deki iftara Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi ve belediyelerin meclis üyeleri katıldı. »
MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN FEN LİSESİ MÜJDESİ
Malatya’da bir dizi açılışlara katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Darende ilçesini ziyaret etti. Bakan Yılmaz Darendelilere Fen Lisesi ve eğitim tesisleri yapımı müjdelerinde bulundu. »
BAKAN TÜFENKÇİ İFTAR SOFRASINDA DARENDELİLERLE BULUŞTU
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Darende Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. »
"HER KADİR GECESİ BİR ÖMÜRLÜK FIRSAT SUNMAKTADIR"
Darende Belediye Başkanı Eser'den Kadir Gecesi Mesajı... »
BAYRAMI KARDEŞLİK, SEVGİ VE HUZUR İLE TAÇLANDIRALIM
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. »
KARABÜK VALİSİ AKTAŞ’TAN DARENDE’YE ZİYARET
Karabük Valisi Mehmet Aktaş Elazığ'da katıldığı bir cenazenin ardından görev yaptığı ile dönerken Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i ziyaret etti. »
BAŞKAN ESER'DEN BAYRAM ZİYARETLERİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, 24 saat görev başında olan güvenlik ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek bayramlarını kutladı. »
DARENDE’DE BAYRAMLAŞMA BİRLİKTELİĞİ
Darende Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenlendi. »
DARENDE EL ELE DEMOKRASİ NÖBETİNDE
DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI TÜM TÜRKİYE'DE OLDUĞU GİBİ DARENDE'DE DEMOKRASİ NÖBETİNDE »
BAŞKANIMIZ VE DARENDELİ YÖNETİCİLERDEN DARBEYE KARŞI AÇIKLAMA
Darende Kaymakamı Ali Türk Belediye parkında 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu »
DARENDE'DE DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM
5. Günde de Darendeli meydanlarda ve caddelerde idi »
DEMOKRASİ NÖBETLERİ YOĞUN KATILIMLA DEVAM EDİYOR
»
DARENDE'DE DEMOKRASİ NÖBETLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİLİYOR
»
DEMOKRASİ NÖBETLERİ DEVAM EDİYOR
15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası demokrasi nöbetlerinin aralıksız sürdüğü yerlerden biri de Darende ilçesi. İlk günden beri ilçe meydanını dolduran Darendeliler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek talimata kadar demokrasi nöbetlerini sürdüreceklerini belirttiler. »
TOHMA ÇAYI'NDA TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILDI
Darende Belediyesi ilçesinin içerisinden akmakta olan Tohma Çayı’nda temizlik ve düzenleme çalışması yaptı. »
MALATYA DEMOKRASİ MİTİNGİNE İLÇEMİZDEN YOĞUN KATILIM OLDU
Cumhurbaşkanımızın talimatı ile meydanları dolduran Belediye Başkanımız ve Darendeliler Malatyadaki büyük miting de her zaman olduğu gibi yoğun katılımlarıyla demokrasi ve iradeye sahip çıktı. »
BAŞKAN ESER'DEN YAŞLILARA ÖZEL İLGİ
Darende Belediye Başkanı Taleplerini aktarmak için belediyeye gelen yaşlılara özel ilgi gösteriyor Talepleri dinleyip çözümleri konusunda gerekli talimatları veren Başkan Dr. Süleyman Eser yemekte onlarla birlikte olup dertlerini dinlemeye devam ediyor. »
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİN WİFİ VE ŞARJ NOKTASI İLÇEMİZDE HİZMETE GİRDİ.
Büyükşehir Belediyesi Tarafından Kurulan Usb Şarj Noktası ve WİFİ Noktası Hizmete Girdi »
DARENDE DEMOKRASİYE VE İRADESİNE SAHİP ÇIKTI
Demokrasi nöbetlerine aralıklısız devam eden ilçe halkımız Cumhurbaşkanımızın talimatıyla nöbetlere ara verdi. »
BAŞKAN ESER BALABAN MALLESİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU
Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser Mahallelere yaptığı ziyaretlerde Vatandaşların sorunlarını dinledi. Eser Balaban Mahellesinde Vatandaşlar kahvehanede bir araya gelerek çay içip firkir alış verişlerinde bulundu ve projeleri hakkında bilgiler verdi. »
BAŞKAN ESER KAHRAMAN GAZİMİZİ EVİNDE ZİYARET ETTİ
Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda, el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir ayağını kaybeden ve GATA da tedavisi tamamlanan Gazi Kürşat Özden Balaban Mahallesindeki baba ocağına geldi. »
BAŞKAN ESER MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Mahalle gezilerine devam ediyor »
BAŞKAN ESER KAVUNU İLE ÜNLÜ IRMAKLI MAHALLEMİZİ ZİYARET ETTİ
Mahalle ziyaretleri kapsamında Irmaklı Mahallesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi. »
BAŞKAN ESER YENİPINAR MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ
Mahalle ziyaretleri kapsamında Yenipınar Mahallesi’ni ziyaret eden Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi »
BAŞKAN ESER KARABAYIR MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ
Mahalle ziyaretleri kapsamında Karabayır Mahallesi’ni ziyaret eden Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi »
BAŞKAN ESER ÇINAR MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ
Başkan Eser Çınar Mahallemizde Muhtarimizın evinde vatandaşlarımızla mahallenin sorunları ve ihtiyaçları hakkında istişarede bulundu »
TOKİ PROJE İHALESİ YAYINLANDI
İLÇEMİZE YAPILACAK OLAN 253 ADET TOPLU KONUT VE TİCARET MERKEZİ İHALESİ TOKİ TARAFINDAN YAYINLANDI. »

»
KURBAN BAYRAMI SEVİNCİNİ BİRLİKTE YAŞADIK
Kurban Bayramının 2. günü Belediye Parkında düzenlenen Belediyemizin Bayramlaşma Törenine; Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER, Resmi Kurum Amirleri, Belediye Personeli, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştiridi.Bayramın çoşkusu hep birlikte yaşandı. »
BAŞKAN ESER'DEN BALABAN MAHALLESİNE BAYRAMLAŞMA ZİYARETİ
Darende Belediye Başkanı Dr.Süleyman ESER, Kurban Bayramında Balaban Mahallesini Ziyaret Etti ve Vatandaşlarla Bayramlaştı. »
BAŞKAN ESER NURKUYUSU MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman ESER NurKuyusu Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı. »
BAŞKAN ESER BAYRAMDA ÇOCUKLARI UNUTMADI
Sosyal Belediyecilik anlayışı gereği Darende Belediyesi olarak bu bayram da çocukları unutmadık. »
BAŞKAN ESER'DEN AKPINAR VE KARABACAK MAHALLELERİNE ZİYARET
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER Mahalle ziyaretleri proğramına Akpınar ve Karabacak Mahalleleri ile devam etti. »
BAŞKAN ESER MAHALLE ZİYARETLERİNE ARA VERMİYOR
Belediye Başkanı Dr.Süleyman ESER Mahalle ziyaretlerine ara vermiyor.Vatandaşlarla bayramlaşmak ve ihtiyaçlarını dinlemek amacıyla mahalle ziyaretlerinde bulunun Başkan ESER bu kapsamda Akçatoprak Mahallesini ziyaret etti. »
BAŞKAN ESER MAHALLE ZİYARETLERİ KAPSAMINDA AKOVA MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER mahalle ziyaretleri kapsamında Akova Mahallesini ziyaret etti. »
BAŞKAN ESER YAŞLILARI YANLIZ BIRAKMADI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER Kurban Bayramı Ziyaretlerinde yaşlıları yanlız bırakmadı. »
BAŞKAN ESER AYVALI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER Mahalle ziyaretleri proğramı kapsamında Ayvalı Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı. »
REKTÖR AHMET KIZILAY'DAN ZİYARET
İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay Darende’yi ziyaret etti. Ziyarette Kızlay’a Kaymakam Ali Türk ile Başkan Dr. Süleyman Eser eşlik etti »
BAŞKAN ESER MAHALLELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER;Çınar,Hisarkale,Hisarcık,Ilıca,Irmaklı,Karabayır,Kaynak,Yenipınar,Yeşiltaş ve Yukarı Ulupınar Mahallelerinde incelemelerde bulunarak vatandaşların bayramlarını kutladı. »
SİVAS HUZUR EVİ YAŞLILARI DARENDE'YE HAYRAN KALDILAR
Sivas İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi yaşlıları Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser in misafiri oldular. Darende de Somuncubaba ve Tanıtım Merkezi, Tohma Kanyonu,Hasan Gazi Şehitliği, Günpınar Şelalesini gezerek Darende’yi tanıma imkanı buldular gezi sonunda Belediye Başkanı Eser, Be »
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Muhtarlar Günü dolayısıyla verilen yemekte muhtarlarla bir araya geldi. »
CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93.Yıl Dönümü Darende’de coşku ile kutlandı. »
ESER: "ONLAR BİZİM BÜYÜKLERİMİZ,BAŞ TACIMIZ"
Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Başkan ESER'i Makamında Ziyaret Ettiler »
ESER: "HEMŞEHRİMİZLE ÖVÜNÜYORUZ"
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, beraberinde AK Parti Darende ilçe başkanı Süleyman Şimşek, Meclis Üyeleri ve STK temsilcileri ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ziyaretinde bulundular. »
MUSTAFA KEMAL ÖLÜMÜNÜN 78.YILINDA TÖRENLERLE ANILDI
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk,Ölümünün 78.Yılında Darende'de törenlerle anıldı. »
ESER , Ankara'da Bürokrat Hemşerileri İle Bir araya Geldi
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER bir dizi toplantı ve görüşmeler için bulunduğu Ankara'da Darendeli ve Malatyalı bürokrat hemşerileri ile bir araya geldi. 17 yıldır süregelen Ankara Darendeliler istişare toplantısı bu sefer de Başkan Eser'in ev sahipliğinde İller Bankası Sosyal Tesislerin »
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
İSTANBUL DA YAPILAN HAİN SALDIRI TERÖRÜN KALLEŞ YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ Bu hain katiller devlet ve milletimizin bütünlüğüne halel getiremeyecekler. Aziz milletimize şimdiden büyük sabır ve metanet diliyorum. Aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, Yaralılarımıza şifalar diliyorum. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'İN KANDİL MESAJI
Mübarek Mevlit Kandilimizi kutladığımız bu gecede acımız büyük Şehitlerimize Allahtan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar dilerim. Rabbim birlik beraberliğimizi daim etsin hainlere fırsat vermesin. »
DARENDE'DE KAR YAĞIŞI
Dün gece başlayan kar yağışı ile birlikte Darende ilçesi beyaza büründü. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
İlçe Kaymakamımız Sayın Ali Türk ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Süleyman Eser 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. »
DARENDE'DEKİ 15 TEMMUZ, MALATYA’DA SERGİ İLE ANLATILDI
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Darende Haber Gazetesi foto muhabiri tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Darende Tanıtımı" fotoğraf sergisi, Malatya Park AVM’de gerçekleştirildi. »
BAŞKAN ESER SANAYİ ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ
Darende Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser sanayi esnafları ile Belediye Sosyal Tesislerinde bir araya gelerek sanayi sitesini yapımı ile ilgili iştişarelerde bulundu. »
SANAYİ BÖLGESİ YATIRIMCILARI BEKLİYOR
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Ankara Dönüşü Muhtarlar, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaf ve Sanayicilerle Belediye Sosyal Tesislerinde Bir Toplantı Yaptı »
CUMHURBAŞKANIMIZA DARENDEMİZDEN TAM DESTEK
Darendeden yaklaşık 150 araçlık konvoyla Sayın Cumhurbaşkanımıza destek için katılım sağlandı. »
DARENDE'NİN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ TOKİ TARAFINDAN YAPILACAK
Darende Küçük Sanayi Sitesinin TOKİ Tarafından Yapılması Kararlaştırıldı ve Sanayi Esnaflarının İstekleri Üzerine İlerleyen Günlerde Çalışmaların Başlayacağı Belirtildi. »
ESER: "16 NİSAN BUNLARA DERS VERMEK İÇİN BİR FIRSAT"
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye karşı tutumunu eleştirerek,”16 Nisan bunlara ders vermek için bir fırsat” dedi. »
BAŞKAN ESER TIP BAYRAMINI KUTLADI
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman ESER tarafından, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile ilçede görevli doktor ve sağlık çalışanlarına yemekli bir kutlama programı düzenledi. »
KURTULMUŞ DARENDE İLÇESİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU
Malatya’ya gelen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’ in davetleri üzerine Darende ilçesini ziyaret etti. »
TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN BELEDİYEMİZE HİBE KAMYON
ESER:"Belediyeler Birliği Başkanımıza ve Genel Sekreterimize çok teşekkür ediyoruz. Devletimiz sağ olsunlar var olsunlar." »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ REFERANDUM İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Darende Belediye Başkanımız Dr. Süleyman ESER İlçede yeni açılan bir işyerinin açılışında 16 Nisan’da yapılacak olan refarandum ile ilgili konuştu. »
ÇALIK DARENDE’DE REKOR EVET BEKLİYOR
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur ÇALIK, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR ve İl Başkanı Hakan KAHTALI, referandum çalışmaları için geldikleri Darende’ de esnafları gezdi ve toplantılar yaptılar. »
MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
Dr. Süleyman ESER: “El Birliği İle Tüm Sorunları Aşacağız, En iyi Şekilde Mahallelerimize En Güzel Hizmeti Beraber Götüreceğiz yeterki sizin sağlığınız yerinde olsun canınız sağ olsun bunların üstesinden geliriz ” »
İLÇEMİZDE, BELEDİYEMİZ ÖNCÜLÜĞÜNDE FİDAN DİKİMLERİ BAŞLADI
Darende’de 1.700 fidan toprakla buluştu. Darende Belediyesi öncülüğünde mezarlıklara 700 çam ve 1000 akasya fidanı dikimi yapıldı. »
SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ESER'E ZİYARET
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman ESER, Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerini Makamında Ağırladı »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER SEÇİM SANDIKLARINI TEK TEK ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser Oyunu Yenice ilköğretim okulu 1086 nolu sandıkta kullandı. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'İN KANDİL MESAJI
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman ESER Tüm Vatandaşlarımızın Miraç Kandilini Kutladı »
KONSER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından dokuz ilçede yapılması planlanan "Türk Halk Müziği Konseri" etkinliğinin ikincisini ilçemizde yapıldı. »
DARENDE'DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’in konuyu ısrarla takip etmesi üzerine ilgili firmadan gelen yetkililer ana boru hattından Darende Merkeze devam edecek doğalgaz borusunun geçeceği değişik güzergahlar üzerine inceleme çalışmalarına başladılar. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'İN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser, Berat Kandilini kutladı. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü İnşaat Teknolojisi Programı Maket Köprü Yarışması Ödül törenine Katıldı »
RAMAZAN AYINA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Belediyemiz Camiileri Temizlemeye Devam Ediyor »
“ RAMAZAN ÖTELERDEN GELEN KUTLU BİR MİSAFİRDİR ”
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı. »
ESER: “CENNET VATANIMIZDA KARDEŞÇE YAŞAMALIYIZ”
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER verdiği iftar yemeğinde birlik ve beraberliğin önemini anlattı. »
TOHMA ÇAYINDA TEMİZLEME VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPILDI
Darende Belediyesi olarak ilçesinin içerisinden akmakta olan Tohma Çayı’nda temizlik ve düzenleme çalışması yaptık. »
GÜREŞ AĞASINDAN İLÇE PROTOKOLÜNE BİRLİK İFTARI
62.Darende Zengibar Karakucak Güreşleri Güreş Ağası Hasan BİŞKİN ilçe protokolü ve hemşerilerinin katılımıyla bir iftar programı düzenledi. »
TRT HABER KANALINDA DARENDE TANITIMI YAPILDI
»
BAŞKAN ESER, REKTÖRÜ AĞIRLADI
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay İftar programı için geldiği Darende’de tarihi ve turistlik yerleri gezdi. »
BAŞKAN ESER'DEN PERSONELE İFTAR YEMEĞİ
Ramazan ayının manevi atmosferinin insanların arasındaki sevgi bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER “ Bu gün belediye personelimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. »
SERAMİK DARENDE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK !
Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser Kütahya’ya yapmış olduğu ziyarette Çini-Seramik atölyelerini gezerek bu sanatla Darende'lileri tanıştırdı ve ustalar getirterek çalışmalara başladı. »
ESNAF ODASINDAN İFTAR
Darende esnaf ve sanatkarlar odası verdiği iftar yemeğinde yüzlerce esnafı bir araya getirdi. »
DARENDE BELEDİYESİ KÜLTÜR-SANAT EVİNDEN SERGİ
Darende Belediyesi Kültür Sanat Evi Çini Atölyesinde hazırlanan eserler 21-24 Haziran tarihleri arasında Malatya Park AVM de görücüye çıkıyor. »
HER KADİR GECESİ BİR ÖMÜRLÜK FIRSAT SUNMAKTIR
Darende Belediye Başkanı Eser'den Kadir Gecesi Mesajı... »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'İN BAYRAM MESAJI
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman ESER Ramazan Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı. »
15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ VE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI DOLU DOLU GEÇTİ
Belediyemizin Organize ettiği 15 Temmuz'u anma etkinlikleri Hacı Hasan Akyol Çarşısı Demokrasi Meydanında Yapıldı. »
GELENEKSEL ZENGİBAR KARAKUCAK GÜREŞ VE KÜLTÜR FESTİVALİ
Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali 26 Ağustos Cumartesi günü yapılacaktır. Saat 11.00 da başlayacak olan festivale tüm halkımız davetlidir. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Kurban cömertlik, dayanışma, yoksulların sevindirilmesi ve bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır. En önemlisi de Kurban Allah’a, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. »
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ZENGİNCE BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESERİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
İlçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Belediye Başkanımız Esere İadei ziyarette bulundu »
MALATYA TANITIM GÜNLERİ DOLU DOLU GEÇTİ
12-15 Ekim tarihleri arasında Ankara'da Düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri Kapsamında Darende Belediyesi ve Darende Kaymakamlığı olarak Darende Standında İlçemizin Tanıtımı Yapıldı. »
DARENDE TEKSTİL FABRİKASI HİZMETE GİRİYOR
»
BAŞKAN ESER ÇARŞI ESNAFI İLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
Darende belediye başkanı Dr. Süleyman Eser esnaflarla Belediye Sosyal tesisinde akşam yemeğinde bir araya gelerek istişarelerde bulundu. »
SAYIN VALİMİZ ALİ KABAN İLÇEMİZDE ZİYARETLERDE BULUNDU
KABAN: "Fırsat buldukça ilçelerimizi ziyaret ediyorum" »
BAŞKAN ESER'İN KANDİL MESAJI
»
BAŞKAN ESER, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ DERTLERİNİ DİNLEDİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER, muhtarlarla bir araya gelerek sorunları dinledi ve muhtarlar sorunları dilekçe halinde başkana sundular. »
DARENDE KUDÜS İÇİN MEYDANLARA İNDİ
»
BELEDİYEMİZ TARAFINDAN MALATYA PARK AVM’DE SERAMİK SERGİSİ AÇILDI
İŞ-KUR ve Halk Eğitim Merkezinin de destekleri ile açılan sergide Darende’de üretilen seramik eserler sergilendi. Sergi açılışı öncesi Darende İzzet Paşa Ortaokulu öğrencileri tarafından folklor gösterisi yapıldı. »
BAŞKAN ESER İLKOKULLU ÖĞRENCİLERİNİ SEVİNDİRDİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER 300 öğrenciyi sevindirdi »
BAŞKAN ESER 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜNDE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince ve Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldiler. »
BAŞKAN ESER ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRMEYE DEVAM EDİYOR
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Karabayır Mahallesinde öğrencileri sevindirdi. »
BAŞKAN ESER MAHALLE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
İlçenin En Büyük Mahallesi Olan Heyiketeği Mahallesi Sakinleriyle Bir Araya Gelen Başkan Eser Yapacakları Projeleri Hakkında Bilgiler Vererek Mahalle Sakinlerinin Sorun ve İsteklerini Dinleyerek Bir Süre Görüşmeler Yaptı. »
DARENDE KENT MÜZESİ HİZMETE GİRİYOR
Darende Belediyesi tarafından, ilçede bulunan eski bir okul binası kent müzesine dönüştürülüyor. »
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ MÜZE DANIŞMANI AHMET ERDÖNMEZ DARENDE KENT MÜZESİNDE
Türkiye Tarihi Kentler Birliği Müze Danışmanı Ahmet Erdönmez:“Darende Kent Müzesinde Darende ile ilgili her şey sergilenecek” »
ESKİ ÇARŞI CAMİİ İBRAHİM YUSUF PAŞALAR CAMİİ RESTORE EDİLİYOR
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İbrahimpaşa mahallesinde incelemelerde bulundu. Eser mahallede bulunan tarihi İbrahim Yusuf Paşalar camisinin aslına uygun bir şekilde restore edileceğini söyledi. »
MALATYA'DA DARENDE KENT MÜZESİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI
Tarihi Kentler Birliği Müze Danışmanı Ahmet Ömer Erdönmez , Malatya’da Müzelerle İlgili Toplantı yaptı »
DARENDE İPEK HALIYLA TANIŞIYOR
Darende Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortak girişimleri ile açılan ”İpek Halıcılık Kursu” yoğun ilgi görüyor. »
DARENDELİLER ORDUYA KATILMAK İSTIYOR
Darende’de gönüllü olarak orduya katılmak isteyen yaklaşık 500 vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubesine geldiler. »
DÜNYADA SADECE DARENDE VE ÇEVRESİNDE BULUNAN BİTKİ HAS TÜLÜBAŞ
HAS TÜLÜBAŞ ENDEMİK TÜR BİTKİMİZ İÇİN ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ. »
BAŞKAN ESER İLÇE MÜFTÜSÜNÜ ZIYARET ETTI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İlçe Müftülüğüne yeni atanan Nurullah Birlik'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. »
İLÇEMİZE 50 YATAKLI FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ YAPILIYOR
İlçemize birçok İlde olmayan 50 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılacak ve çevre ilçelere de hizmet verecek olan hastanemizin 15.03.2018 tarihinde ihalesi yapılacak olup ilçemize hayırlı uğurlu olsun. »
DARENDE SANAYI SITESINE KAVUŞUYOR
Başkan Eser Bu Sanayi Sitesi Ya Yapılacak Ya Yapılacak »
DARENDE’DE 50 YILLIK HASRET BİTİYOR
Darende’de 50 yıldır yapılması için mücadele edilen ve bir türlü yapılamayıp bu günlere gelen küçük sanayi sitesi yapımına başlandı »
BAŞKAN ESER MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI TIP BAYRAMI DARENDE’DE KUTLANDI
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ilçede görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına yemekli bir kutlama programı düzenledi »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER ÜÇ AYLARIN BAŞLAMASI VE REGAİB KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI
»
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'İN REGAİB KANDİLİ MESAJI
»
ÖNCE DUA EDİLDİ, SONRA KURA ÇEKİLDİ
İlçemizde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan 3.Etap TOKİ konutları için kura çekildi. »
DARENDE BELEDİYESİ HALI SAHA KOMPLEKSİ HİZMETİNİZE GİRMİŞTİR
Belediyemizin yoğun çaba ve gayretleriyle, Spor Toto Teşkilatının da katkılarıyla yapılan kapalı halı sahamız Heyiketeği mahallesi Darende ilçe stadı yanında hizmete girmiştir. »
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BELEDİYE Yİ ZİYARET ETTİ
Darende’de Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri ilçe ile ilgili birtakım sorunlar Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler öncülüğünde Darende Belediye Başkanını ziyaret ederek görüşlerini paylaştılar »
3.ETAP TOKİ'YE BAŞVURU YAPAN HAK SAHİPLERİNE DUYURULUR
İlçemizde yapımı devam eden 3.Etap TOKi konutları için başvuru yapan hak sahiplerinin 9-27 Nisan 2018 tarihlerinde Ziraat Bankası Darende Şubesinde Sözleşme imzalamaları gerekmektedir. »
MUHTARLAR BAŞKAN ESER’İ ZİYARET ETTİ
Darende’de muhtarlar belediye başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret ederek mahallenin sorunları hakkında bilgiler verdiler. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESERİN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
»
"ZENGİBAR KALESİ ÇEVRESİ PEYZAJ PROJESİ" TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Darende Belediye Başkanlığı tarafından ortak hazırlanan "Zengibar Kalesi Çevresi Peyzaj Projesi" tanıtım toplantısı yapıldı. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER YENİ YAPILAN İMAM HATİP LİSESİ KOMPLEKSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
»
BELEDİYEMİZ İŞ-KUR ARACILIĞI İLE 90 ADET İŞÇİ ALIMINI NOTER HUZURUNDA GERÇEKLEŞTİRDİ
»
BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUHTARLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, AK Parti ilçe teşkilatı yöneticileri, AK Parti kadın ve gençlik kolları yöneticileri, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri ile verdiği iftar’da bir araya geldi. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'DEN İFTAR SOFRASINDA BİRLİK MESAJI
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser; İlçe Esnaflarımız, Siyasi Parti Temsilcilerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın temsilcilerinin de katıldığı büyük bir kalabalıkla ile Darende Belediyesi Sosyal Tesislerinde İftar Sofrasında bir araya geldi. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ'DAN BELEDİYE PERSONELİNE İFTAR YEMEĞİ
Belediye Başkanımız Dr. Süleyman ESER Belediye Çalışanları ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ KIRSAL MAHALLELERDE YAŞAYANLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
Darende Belediyesi, tarafından belediyeye ait sosyal tesislerde düzenlenen iftar programında kırsal mahallelerde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler katıldı. »
BELEDİYEDEN İLÇE PROTOKOLÜNE İFTAR YEMEGİ
Ramazan ayının manevi atmosferinin insanların arasındaki sevgi bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER “ Bu gün ilçemizdeki kamu kurumlarının yöneticileri, bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. »
ÇİNİ SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ
Darende Belediyesi Sanat Atölyesi Tarafından Malatya Park Alış Veriş Merkezinde Düzenlediğimiz Çini Sergisine Vatandaşlarımızın İlgisi Oldukça Yüksekti »
İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Çevre ve Şehirlik İl Müdürlüğü Görevlileri tarafından "İmar Barışı" hakkında vatandaşlara ayrıntılı bilgiler. »
HER MEVSİM UYGUN OLACAK
Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, öğrencilerin isteği üzerine Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu yolunu yeniden projelendirdiklerini bildirdi »
MASKİ´DEN 260 KİLOMETRE ALTYAPI
Malatya Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından yapılan açıklamada ilçemize, 260 kilometre altyapı yatırımı gerçekleştirildiği bildirildi. »
DARENDE'DE CAMİLER IŞIKLANDIRILDI
Darende Belediye Başkanlığı, ilçedeki Abdurrahman Erzincani Camisi ve Medişeyh Camisinin dış cephelerini ışıklandırıldı. »
TOHMA´YA 25 BİN BALIK BIRAKILDI
Darende Belediye Başkanlığı tarafından, Antalya´nın Kepez ilçesinden getirilen 25 bin adet yavru aynalı sazan, Tohma Çayı´na bırakıldı. »
8 DERSLİKLİ OKUL YAPILACAK
Darendeli iş adamı Mesut Toprak tarafından babası adına yaptırılan 8 derslikli Cahit Toprak İlkokulu için temel kazı çalışmalarına başlandı. »
DARENDE'YE 6 YENİ SENTETİK ÇİM SAHA YAPILDI
Darende Belediyesi tarafından ilçenin kırsalda bulunan 6 mahalleye sentetik çim saha yapıldı. »
15 TEMMUZ'U UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün ikinci yıl dönümü çerçevesinde İlçemizde düzenlenen programa katılan çok sayıda vatandaş, tek yürek halinde, “15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız” mesajı verdi »
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. SÜLEYMAN ESER'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI
»
DOĞUNUN KIRKPINARI !
65.Zengibar Karakucak Güreşleri Bu Yıl da Coşkuyla Geçti. »
CUMHURİYETİMİZİN 95. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
»
TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİ MİSAFİR ETTİK
Turgut Özal Üniversitesi Akademi Kültür Topluluğu grubu öğretim üyesi ve öğrenci kardeşlerimizi misafir ettik. »
BELEDİYEMİZ 40 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLADI
Belediyemiz ve iŞKUR İl Müdürlüğünce 40 Kişiye İş İmkanı Sağladık »
MALATYA VALİSİ AYDIN BARUŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
Malatya Valisi Aydın Baruş, İlçemizde Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileriyle Bir Araya Geldi. »
DARENDE BELEDİYESİ SANAT EVİ SERGİ AÇILIŞI
Darende Belediyesi Sanat Atölyesi kursiyerlerinin hazırladığı çini ve seramik sergisi açıldı. »
İLÇEMİZDE KAR İLE MÜCADELE
350 Km karla mücadele yapıldı. »
 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft