+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
ESER; “SAĞLIKLI EKİPLERLE GÜZEL HİZMETLER VERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, güvenli, sağlıklı ve huzurlu çalışma alanları oluşturma gayretinde olduklarını belirterek; “Sağlıklı ekiplerle güzel hizmetler vermek için çalışıyoruz.” dedi.

Darende Belediyesi personeline "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimi verildi. Seminerin açılışında konuşan Başkan Eser, son zamanlarda artan iş kazalarına değinerek; “Ülkemizde yaşanan iş kazalarında birçok işçimiz hayatını kaybediyor. Bunların önüne geçmek için eğitim ve kontrollü olmamız gerekli” diye konuştu.

Verilen eğitimlerin önemsenmesi gerektiğini vurgulayan Eser; “Çalıştığınız yerlerdeki koşulları değerlendirerek eksik ve yanlış olan kusurları idarecilere bildirmenizi istiyoruz. Güvenli, sağlıklı ve huzurlu çalışma alanları oluşturduğumuzda daha güzel hizmet vermemize neden olacaktır. Sizler doktor bir belediye başkanına sahip olduğunuz için şanslısınız. Bizler sağlıklı ekiplerle güzel hizmetler vermek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Darende Öğretmenevinde verilen seminerde, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Talha Cavit Taşkıran, belediye personeline bilgi verdi. Tüm belediye çalışanlarının katıldığı eğitim seminerinde, ´İş Sağlığı ve Güvenliği´ konusu ele alındı.

Taşkıran, sinevizyon eşliğinde gerçekleştirdiği sunumda, iş sağlığının sadece bedensel olarak anlaşılmaması gerektiğini belirterek, iş sağlığının tüm mesleklerde çalışanların bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik hallerinin en üstün düzeyde tutulması, sürdürülmesi ve geliştirilmesi çalışmaları olduğunu söyledi.

Seminerde; iş sağlığı ve güvenliğinin temel unsurları, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, ergonomi, kişisel koruyucu donanım kullanımı, meslek hastalıklarının sebepleri, biyolojik risk etmenleri, ilk yardım ve kurtarma konuları hakkında personele bilgi veren Taşkıran, "Burada aldığınız bir günlük eğitim sizi yaşayabileceğiniz birçok iş kazasından koruyacaktır.” dedi. 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft