+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
ÇEVRE BAKANLIĞI DARENDE BELEDİYESİNE ARAZÖZ HİBE ETTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Darende Belediyesine hibe edilen 2015 model arazöz hizmete sunuldu. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, arazözün üzerindeki donanımıyla birçok ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olduğunu söyledi.

Arazözün sulama çalışmaları ve temizlik hizmetlerinde yararlanılmasının yanı sıra üzerindeki itfaiye teşkilatı ile acil durumlarda yangınlara müdahale özelliği taşıdığını kaydeden Eser, aracın ayrıca temiz su tankeri olarak kullanılabilecek 13 tonluk hacme sahip deposunun bulunduğunu belirtti.

Eser yaptığı konuşmada; “Göreve başladığımız günden beri her gün yeni bir hizmetle karşınızdayız. Dün emniyet müdürlüğünün yeni hizmet binasının ihalesi yapıldı, bu gün bu aracımız hizmete giriyor. Hizmetlerimiz projelerimizin birer birer gerçekleşmesi ile devam edecek. İnşallah kısa bir süre içinde köy garajının temelini atacağız. Ayrıca hayvanpazarının, mezbahanenin, otogarın temelini atacağız. Çarşıda yapacağımız kentsel dönüşümün proje ihalesi haftaya yapılacak, ilçemizdeki ulaşımı rahatlatacak köprüler ise yapılmaya başlandı. Temelini atacağımız yeni projelerle Darende’miz inşallah bu yıl şantiye alanına dönecek” dedi.

Belediyenin temizlik hizmetleri ve sulama gibi çalışmalarında yararlanacakları aracın Darende’nin daha güzel olmasına destek olacağını ifade eden Eser, arazözün teknoloji ve donanımları ile araç parklarındaki en önemli makine olduğunu dile getirdi.

Aracın Darende’ye hayırlı olmasını dileyen Eser, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Dua edilmesinin ardından kurban kesildi, daha sonra aracın tanıtımı yapılarak su sıkıldı. 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft