+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Eser; “Gökpınar’ın içme suyu Darende’ye hayat verecek”

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Gökpınar’dan gelecek içme suyunun Darende’ye hayat vereceğini söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretinden dolayı Özdemir’e teşekkür eden Eser; “MASKİ ile bizim bildiğiniz gibi işlerimiz çok. Darende’nin öncelikli ihtiyaçlarından biri de kaliteli ve bol bir içme suyuna kavuşmasıdır. O neden bu proje Darende için hayati önem taşımaktadır, bu proje üzerinde çok duruyoruz” dedi.

Daha önce yaptıkları görüşmelerle MASKİ Genel Müdürü Özdemir’in Gökpınar’dan içme suyu getirilmesine ilişkin çalışmaları yürüttüğünü belirten Eser; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır Beyefendinin de desteğiyle çalışmalar ilerliyor. Gökpınar’dan gelecek içme suyu Darende’ye hayat verecek. İlçe merkezi ile belde ve köyden mahalleye dönüşen çok sayıda yerleşim alanımız bu imkandan yararlanacak. Vatandaşlarımız kaliteli ve bol suya ” diye konuştu.

Eser, ilçe genelinde ayrıca kanalizasyon içme suyu problemleri olduğunu ve aşılacağına inandığını kaydetti.

Özdemir’de yaptığı açıklamada “MASKİ Genel Müdürlüğümüz 2014 yılını yapılanma süreci ile geçirdi. 2015’e yapılanmamızı tamamlamış olarak giriyoruz. Sayın Başkanımızın arzettiği gibi Darendemizde içme suyu anlamında uzun vadeli yapmayı planladığımız çalışmamız var. Gökpınarla ilgili DSİ ile su tahsisi ve diğer konulara dair görüşmelerimiz devam ediyor. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra inşallah en kısa sürede suyu getirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Darende Belediyesi’nin başlamış olduğu ve Büyükşehir statüsüne geçilmesi ile MASKİ’ye devrolan kanalizasyon ve atık su tesisinin inşaatının da devam ettiğini belirten Özdemir; “İnşaat bittiği zaman Darende’nin kanalizasyon atığı arıtılarak deşarj edilmiş olacak. Ayrıca geçen yıl yaşanan kuraklık nedeniyle sondaj yaptığımız yerlerimiz oldu, vatandaşlarımızı imkanlar ölçüsünde mağdur etmemeye gayret gösterdik. Yine de su sıkıntısı olan mahallelerimizde sondaj yapacağız amacımız bu sene içerisinde hiç su sıkıntısı olan bütün mahallerimizin sıkıntısını gidermektir inşallah” şeklinde konuştu.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya’nın da katıldığı görüşmenin ardından Eser ve Özdemir, Somuncu Baba Külliyesini ziyaret etti.

 
 
 
 

        
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft