+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Karayolları Genel Müdürü Turhan Darende'de incelemelerde bulundu

Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, Darende'de incelemelerde bulunarak karla mücadele çalışmalarında ekiplerin aralıksız sürdürüldüğünü söyledi. Turhan; “Turhan, “Yolda insanlarımızın mağdur olmaması ve tedbir amacıyla zaman zaman bazı güzergahlarımızı trafiğe kapatıyoruz” dedi.

Adıyaman’da inşa edilen Nissibi Köprüsünün son tabliye kaynağın yapıldığı törenin ardından bölgede incelemelerde bulunduktan sonra Ankara’ya dönen Turhan, Darende'de bir süre dinledi. Malatya-Kayseri Karayolunun Darende-Gürün ve Gürün-Pınarbaşı arasında yolun yoğun kar ve tipi nedeniyle kapalı olmasından dolayı bir süre yolun açılmasını bekleyen Turhan ilçemizde ziyaretlerde bulundu.

Turhan, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i ziyaret etti. Görüşmenin ardından Turhan, Karayolları Elazığ Bölge Müdürü Hüsamettin Özdendi, Karayolları Kayseri Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş ile Başkan Eser ile güzergah üzerinde incelemelerde bulunarak karla mücadele alışmaları hakkında bilgi aldı.

Hafta başından itibaren Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava dalgasının ulaşımda aksamalara neden olduğunu Karayolları Valilik, Kızılay ve AFAD ekiplerinin karla mücadele çalışmaları esnasında yollarda insanlara hizmet etmek için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Turhan, teknik ve idareci ekipleri kadar yolda seyahat eden sürücülerin de hem kurallara uyması hem de yola çıkarken hava durumu hakkında bilgi alarak gerekli ikmalleri yaparak seyahat etmesinin büyük önem arz ettiğini belirtti.

Turhan yaptığı açıklamada; “Yolda insanlarımızın mağdur olmaması ve tedbir amacıyla zaman zaman bazı güzergahlarımızı trafiğe kapatıyoruz seyahat eden vatandaşlarımızı yol boyu tesissilerde belirli yerlerde misafir ediyoruz. Yağışlar nedeniyle yollarımızda büyük bir mağduriyet yaşanmadı, zaman zaman kesintiye uğramakla birlikte bu afetide tüm kamu ve özel sektörün desteği ile iyi bir şekilde yönetiyoruz” dedi.

Seyahat eden sürücü ve yolcuların gösterdiği sabır ve tahammüle teşekkür eden Turhan; “Bu çalışmalar esnasında güvenlik güçlerimiz, idari yöneticilerimiz, valiliklerimizin kurduğu kriz yönetim merkezleri, karayolları teşkilatımız, yardım yapan afet ve Kızılay teşkilatımızın can siperane çalışmalarından dolayı teşkilatım adına herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da olacak olan bu tür tabi hadiseler daha temkinli ve daha tedbirli olmamamızı gerektiriyor. Bu tür hadiselerde yaşanan bazı sıkıntılar telafisi mümkün olmayacak olayların olamaması için can kaybı maddi hasarlı kazalar olamaması için elimizden gelen gayreti hep birlikte göstereceğiz. Şimdilik yollarımızdaki çalışmalar batı ve orta Anadolu bölgesinde rahatlamış durumda, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesi şuanda etkili bir yağış altında bulunuyor, oradaki ekiplerimiz koordineli bir şekilde yürütülüyor ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Eser'le Somuncu Baba Külliyesini ziyaret eden Turhan daha sonra Kayseri’ye hareket etti. 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft