+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
İnönü Üniversitesi Senatosu Darende’de toplandı

İnönü Üniversitesi senatosu Darende ilçesinde toplandı. Prof. Dr. Cemil Çelik başkanlığında toplanan senatoya Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu ev sahipliği yaptı.

Toplantıda senato gündemindeki konular görüştü. Rektör Çelik toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada aldıkları karara göre üniversitenin kuruluşunun kırkıncı yılı nedeniyle üniversitenin etkinlikleri sadece şehir merkezinde değil ilçelere de taşıyacaklarını söyledi.

Çelik; “Üniversite senatomuzu her ay bir ilçemizde toplayarak hem ilçelerimizi tanımak hem de buradaki okullarımıza moral vermeyi hedefliyoruz. Toplumda üniversitenin varlığını insanlarımıza anlatmak, birlikte yaşamak ve üniversite açısından farkındalık oluşturmak istiyoruz. İlçelerimizde yaşayan insanlarımız açısından da şehrimizin bir üniversitesi var bizimle de ilgileniyorlar bizleri de ihmal etmiyorlar algısını oluşturmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede bundan önce Kale’de arkasından Arapgir ilçemizde yaptık bugün de Darende’deyiz. İnşallah Darende’den sonra da Hekimhan’ın konuğu olacağız” dedi.

Toplantıda ilçedeki okulun konularının da gündemlerinde olduğunu ifade eden Çelik, fiziki imkanları yönünden alt yapısı yeterli olan okula yeni programlar açılmasını değerlendirerek Darende’ye müjdeli haberler vereceklerini kaydetti.

Toplantının ardından heyete Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser tarafından yemek ikram edildi. Heyet yemekte ilçeyle ilgili konuları değerlendirdi.

Senato üyelerine Darende’ye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Eser; “Bugün sizleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Senatomuz, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'muza iki yeni bölümün açılmasını da görüştü. İnşallah önümüzdeki eğitim döneminde iki yeni programa öğrenci alınmasını bekliyoruz. Üniversite ile ortaklaşa proje ve çalışmalar yürüterek bilimin ışığında Darende'yi daha ileri noktalara taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yemeğin ardından Somuncu Baba Külliyesini gezen heyet ilçeden ayrıldı. 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft