+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Başkan Eser'den kan bağışına destek

Malatya Kızılay Kan Toplama Merkezi tarafından Cumhuriyet alanında kurulan mobil kan bağış tırına Darendeli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. İlçe Kaymakamı Bünyamin Kuş ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'de kan bağışında bulundu.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser se konuşmasında, “Ben de bir hekim olarak kan bağışının ne kadar önemli bir görev olduğunu mesleğim boyunca yaşadım, bunun tüm hemşerilerimizin de bilincinde olduğunu biliyorum. Darende’miz bağış konusunda gayet bilinçli ve Kızılay'ımıza destek vermektedir. Şimdi burada genç sağlık meslek lisesi öğrencilerini görüyorum ve mutlu oldum. Ben de 1968 de sağlık meslek lisesine başladığımda bu gençler gibi heyecanla azimle başladım bugünde onlarla bir arada olmak beni çok mutlu etti. Biz belediye olarak Kızılay'ımız ın her zaman yanında ve destekçisiyiz, kendilerine de tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kızılay Malatya Kan Merkezi görevlilerinden Ferhan Altunbaşak ise, “Kızılay olarak 3 ayda bir Darende ilçemize geliyoruz, yıl ortalaması Darende'de 800 - bin ünite kan bağışı almaktayız. Bize bu çalışmalarımızda destek veren Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığımıza duyarlı Darendelilere kurumum adına, bağışlanan kanları ulaştırdığımız hasta ve yakınları adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Darende Kızılay Şube Başkanı Mustafa Kızmaz ise, “İlçemiz Kızılay’ımıza her zaman kan bağışında yoğun destek vermektedir, bir kan üç can sloganıyla tüm halkımızı bağışları artırarak devam ettirmelerini diliyorum” dedi

Konuşmaların ardından Türk Kızılay’ı tarafından ilçe Kaymakamı Bünyamin Kuş ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'e plaket takdim edilirken, çalışmalarda kurumu destekleyen Sağlık Melek Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi müdür ve öğrencilerine birer teşekkür belgesi verildi.

 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft