+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Darende'de Turizm yeni Projelerle Gelişecek

Darende ilçesinde Belediye başkanlığı tarafından sürdürülen Turizm geliştirme çalışmaları kapsamında turistik gelişim için hazırlanacak projelerin ön çalışmaını yapmak üzere Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Zeki Şerifoğlu Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'in daveti üzerine ilçede incelemelerde bulundu.

Daha önce ilçede Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi uygulama projelerini hazırlayan Şerifoğlu; ilçede Zengibar Kalesi ve çevresi, Tohma Çayı etrafı yeşil alan çalışmaları ve Gül adası projesi için ön incelemelerde bulundu.

            İlçenin turistik gelişimi için 10 yıl önce başlatılan çalışmalara o günden beri katkı sağladığını belirten Şerifoğlu; yaptığı çalışmların ilçe turizmine katkılarını görerek mutlu olduğunu belirtti.

            Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser “ Prof Dr. Zeki Şerifoğlu'nun tecrübelerinden yararlanarak, daha önceden hazırlanan projelerin geliştirilerek daha güzel hale getirilmesini amaçlıyoruz. İlçemiz için yeni yaşam alanları oluşturmak, inanç turizminin önemli merkezlerinden Darendemize gelen yerli ve yabancı turistler ve halkımıza alternatif alanlar kazandırarak, Darendenin daha yeşil, daha düzenli ve yeni bir silüete kavuşmasını istiyoruz. Prestij projelerimiz ilçemizin cazibesini artıracak, gelen konuk ve vatandaşlarımız daha rahat alanlarda dinlenecek ve güzellikleri yaşayacaklardır” dedi.  
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft