+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Sanayici esnaflarla istişare yapıldı

Darende Belediye Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, yapımı için çalışmaların başlatıldığı Küçük Sanayi Sitesi’yle ilgili sanayi esnafıyla istişare toplantısı yaptı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında esnafların görüşlerine başvurularak, fikir alışverişinde bulunuldu. Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kürşat Gök'ün verdiği bilgilerin ardından, esnafların soruları cevaplandı.

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser “Göreve gelmeden önce esnaflarımıza küçük sanayi sitesi için söz vermiştik. Bugün yaklaşık 15 dönüm alan sanayi sitesi için belediyemiz tarafından alınarak tahsis edilmiş ve esnaflarımızla da istişare halinde kooperatif kurulmuştur. Önümüzdeki günlerde inşallah inşasına başlayacağımız, bu sitedeki işyerlerinin yapımını belediyemiz üstlenecektir. Kâr amacı gütmeden işyerlerini yaparak esnaflarımıza satacağız. Bu vesile ile Darende’mizin yıllardır sorunu olan bu projenin ilçemize ve esnaflarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Bünyamin Kuş da konuşmasında ilçenin acil ihtiyaçlarından biri olan sitenin sanayii esnaflarına daha rahat bir çalışma ortamı sağlayacağını ifade etti. Kuş; “Sanayi sitesi ilçemize yakışacaktır. Yapılan çalışmalar ve kurulan kooperatifin hızlıca çalışmalarını yapıp bir an evvel inşaata başlanması gerektiği kanaatindeyim, belediyemiz zaten sizlere gerekli desteği vermekte bizlerde kaymakamlık olarak üzerimize düşen ne olursa yanınızda olacağız” diye konuştu.

Toplantı devam ederken ilçeye gelen AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da esnaflarla görüşerek sorunlarını dinledi. Çalık, sanayi sitesi için Ankara'da  gerekli bürokratik girişim ve desteği sağlama konusunda elinden geleni yapacağını kaydetti. 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft