+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Başkan Eser’in Kadir Gecesi mesajı

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Eser’in mesajı şu şekilde;

Rahmet ve arınma iklimi olarak Rabbimizin insanlığa hediye ettiği, ruhun aşk ve tevekkülle, kalbin iman ve sabırla dolmasına vesile olan mübarek Ramazan-ı Şerifin, sayılı günlerini tamamlamaya adım adım yaklaşmaktayız. İnsan için yenilenme ve diriliş vesilesi olan bu mübarek ayı bitirmeye yaklaşırken, bir yandan da Ramazan’a en büyük anlamını veren mübarek Kadir Gecesi’ne bir kez daha kavuşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

Bu mübarek gece vesilesiyle Allah, bize her yıl tekrar ve tekrar hatırlatıyor ki Kadir Gecesini, ancak Kur’an’ın kadrini bildiğimiz oranda hakiki manada ihya etmiş oluruz. Bu gecenin kadrini gerektiği gibi bilebilmek için evvela, Allah’ın sonsuz lütfu olarak kapımıza kadar gelmiş Kur’an nuruna yüreğimizi sonuna kadar açmamız gerekmektedir.

İslam coğrafyasında dinmeyen gözyaşı ve kana bir de İsrail’in Gazze’de, kadın, çocuk, yaşlı demeden masum insanlara yönelik zalim saldırısı üzüntümüzü ve burukluğumuzu daha da artırmaktadır. Kadir gecesini idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman kardeşlerimizin, tüm mağdur ve mazlumların dertleriyle dertlenmek, acılarına ortak olmak hepimizin sorumluluğudur. Bu mübarek geceyi vesile kılıp, Kuran'ın bizlere olan mesajını hakkıyla idrak etmeye, İslam coğrafyası olarak içinde bulunduğumuz acziyetin sebeplerini Kur’anın rehberliğinde tekrar değerlendirmeye muhtacız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere bütün İslam âleminin mübarek Kadir Gecelerini en güzel dilek ve duygularla tebrik ediyor; Kadir Gecesinin feyz ve bereketinden hepimizin nasiplenmesini, dua ve niyazlarımızın kabul olmasını, topyekûn insanlığın ve bilhassa İslam dünyasının geçmekte olduğu zorlu süreçten bir an evvel kurtulmasını, akan kan ve gözyaşının zaman kaybetmeden durmasını, Ramazan Bayramına sağlık, afiyet içerisinde huzur ve mutlulukla erişebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft