+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Darende Belediyesi Tohma Çayı’nda düzenleme çalışması yaptı

Darende Belediyesi ilçesinin içerisinden akmakta olan Tohma Çayı’nda temizlik ve düzenleme çalışması yaptı.

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Eser, kuraklık ve sulama nedeniyle Tohma Çayı’ndaki su miktarının azalmasının ardından ekiplerin iş makineleri ile temizlik çalışması yaptığını bildirdi.

Tohma Çayı’ndaki düzenlemeler kapsamında Devlet Su İşleri tarafından istinat duvarı çalışmasının devam ettiğini söyleyen Eser, “İlçemize hayat veren Tohma’nın temizliğini önemsiyoruz. Tohma’da zaman zaman temizlik yapmak gerekiyor. Yaptığımız teknik çalışma ile çay yatağındaki su miktarının azalmasına bağlı olarak doğal malzemeler kullanarak gerçekleştirdiğimiz düzenleme ile Tohma güzel bir görünüme kavuştu” dedi.

Eser açıklamasını şu şekilde sürdürdü, “Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürüteceğimiz bir proje ile Tohma Çayı’nın Köprügözü ile Nadir mevkileri arasındaki kısmının iki tarafının park alanı olarak düzenlemesini hedefliyoruz. Bu proje hayata geçtiğinde Darende’nin can damarı olan Tohma, etrafındaki güzellikler ile hayat vermeye devam edecek. İnsanlar bu parkta dinlenebilecek, çocuklarıyla vakit geçirebilecek, spor yapabilecek, piknik gibi aktiviteler gerçekleştirebilecek. Darende için büyük bir şans olan Tohma Çayı’nı önemsiyor ve daha güzel olması için projeler geliştirmek istiyoruz”

Eser, görsel düzenlemelerle Tohma’daki düzenleme çalışmasını devam ettireceklerini kaydetti 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft