+ Haberler
+ Duyurular
+ Etkinlikler
+ Projeler
+ Ihaleler
+ Muhtarlar
+ Video Galeri
+ Resimlerle Darende
+ Müzik
+ Site Rehberi
+ Telefon Rehberi
Melikgazi’de 'Referans Belediye' çalışmaları incelendi

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Kayseri’de Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç‘ı ziyaret ederek 'Referans Belediye' çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Eser, Melikgazi Belediye çalışmalarını yakından takip ettiğini ve Başkan Büyükkılıç’ı her zaman takdir ettiğini ifade ederek şunları söyledi: ''Darende olarak Melikgazi Belediyesi ile ortak yönlerimiz bulunmaktadır. Kayseri’de doğup büyüyen Somuncu Baba’nın mezarı Darende'de yer almaktadır. Burada ismini taşıyan camisi bulunmaktadır. Ancak Melikgazi Belediyesi ile ilgili ortak yanımız bununla kalmamaktadır. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükıkılıç ile biz Ege Tıp Fakültesinden sınıf arkadaşıyız. Yani meslektaşız. Şimdi Darende ve Melikgazi Belediyesi olarak ortak yapılabilecek çalışma ve etkinler üzerinde fikir alış verişinde bulunuyoruz. Melikgazi Belediyesi gerçekleştirdiği çalışma ve yatırımlar ile referans bir belediyedir. Başkanı sınıf arkadaşım olması sebebi ile bununla da gurur duyuyorum. Tecrübe ve deneyimlerinden faydalanacağız.''

Melikgazi Belediyesi olarak yerel yönetim yöneticileri ile her zaman danışma ve dayanışma içerisinde olduklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç da “Darende Belediye Başkanı ile eskiden Tıp Doktorluğundan meslektaştık. Şimdi de Kent Doktorluğundan ikinci bir meslektaş olduk. Darende Belediyesi ile ortak çalışma gerçekleşmekten mutluluk duyarız. Bu toplum dayanışmasının en güzel örneğidir. Şehrimize hoş geldiniz diyor ve görevlerinde başarılar diliyorum“ dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ile öğrencilik yıllarındaki anılarını anlattılar ve Melikgazi ilçesinin sosyal ve spor, Kapalı Semt pazaryeri, sosyal konutlar, geri dönüşüm tesisleri beraberce gezerek bilgi alış verişinde bulundular. 
Yazılım ve Tasarım : istanbulsoft